Xiaomi 13 Ultra sa objavil v 3C certifikácii: Dozvedáme sa prvé informácie o výbave modelu!

3C certifikácia poukazuje na výbavu modelu Xiaomi 13 Ultra, no aj tabletov z radu Xiaomi Pad 6. Pozrite sa, čo majú ponúknuť.

Xiaomi 12S Ultra 1
Zdroj: Xiaomi

Po predstavení prvej trojice smartfónov z vlajkovej série od spoločnosti Xiaomi čakáme, kým ich doplní aj najlepší model. Ním má byť Xiaomi 13 Ultra, ktorý prinesie výbavu, akú sme zatiaľ v portfóliu spoločnosti nenašli. Táto výbava bola doteraz tajomná, pričom sme čakali na nejaké úniky či certifikácie, ktoré by nám poukázali aspoň na nejaké útržky ohľadom tohto modelu. Tej sme sa konečne dočkali, pričom portál thetechoutlook.com nám prináša informácie z 3C certifikácie ohľadom verzie Ultra zo série Xiaomi 13. Čo tento smartfón nakoniec prinesie a kedy príde na náš trh? Ak vás zaujímajú aktuálne informácie ohľadom najlepšieho modelu spoločnosti, tak sa na ne pozrite spolu s nami!

Xiaomi 13 Ultra potvrdzuje prvé súčasti svojej výbavy

3C certifikácia slúži k odhaleniu informácií ohľadom nabíjania pre nové smartfóny, tablety či iné elektronické zariadenia. V tomto prípade nám táto certifikácia odhaľuje informácie ohľadom nabíjania pre nový smartfón z vlajkovej série, ktorým je Xiaomi 13 Ultra. Podľa našich informácií tak má ponúknuť podporu pre 90W nabíjanie, pričom zatiaľ nepoznáme informácie o kapacite batérie. V porovnaní s už predstaveným Xiaomi 13 Pro však pôjde o zníženie rýchlosti nabíjania, keďže tento model ponúka 120W nabíjanie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi 13 Pro
Zdroj: Xiaomi

Okrem prémiového modelu s prívlastkom Ultra sa však v certifikácii objavili aj nové tablety. Nimi majú byť práve Xiaomi Pad 6 a Pad 6 Pro, ktorých výbava sa taktiež začína črtať. Podľa 3C certifikácie majú nové tablety ponúknuť podporu pre 67W nabíjanie pre Pro verziu, pričom základný model ponúkne 33W nabíjanie. Rovnaké rýchlosti nabíjania ponúkli aj posledné modely série Xiaomi Pad 5, vylepšenia sa teda dočkať nemáme. Ďalšie informácie ohľadom výbavy zatiaľ nemáme no očakávame, že Xiaomi 13 Ultra vo svojom základe prinesie čipset Snapdragon 8 Gen 2 a nový tablet zasa Snapdragon 870, resp. Snapdragon 8+ Gen 1 v prípade Pro modelu.

Kedy príde prémiový telefón na trh?

Prvá certifikácia nás núti premýšľať nad možným dátumom predstavenia pre Xiaomi 13 Ultra. Podľa nášho zdroja by sa nové zariadenia spolu s tabletmi mohli predstaviť v priebehu apríla, čo sa už nezastaviteľne blíži. Toto predstavenie však bude s najväčšou pravdepodobnosťou len pre Čínu a na globálnom trhu bude predstavenie o niečo neskôr. Aktuálne rátame s májom, na čo už poukazovali viacerí leakeri či iné zdroje.

Xiaomi 13 Ultra sa však stal terčom rôznych tipsterov, ktorí si myslia, že novinka ponúkne rovnaký snímač kamery ako Pro verzia série. Očakávať teda máme 1″ Sony IMX989 s 50 megapixelmi. Vo výbave by sa mohla objaviť aj 5000mAh batéria a čakať by sme mali aj 50W bezdrôtové nabíjanie, čo je aktuálne maximum toho, čo môžu výrobcovia v Číne ponúkať.

Pozdáva sa vám výbava modelu s prívlastkom Ultra? Alebo si myslíte, že 90W nabíjanie je pomalé? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre