SpravodajstvoXiaomi

Kedy príde do Európy Xiaomi 13 Ultra? Známy leaker poukázal na blízke predstavenie!

Xiaomi 13 Ultra má prísť v priebehu tohto roka aj do Európy. Teraz sa dozvedáme o tom, kedy má predstavovanie prebehnúť.

Vlajková séria Xiaomi 13 sa len nedávno ukázala prvý raz v Európe, kedy sa odhalila v rámci konferencie Mobile World Congress v Barcelone. Táto séria nám ponúkla tri zariadenia, pričom základný Xiaomi 13 doplnil aj Xiaomi 13 Pro a odľahčený Xiaomi 13 Lite. Všetkým je však jasné, že okrem tejto trojice smartfónov sa v sérii objaví ešte minimálne jeden model, ktorého existenciu už potvrdil aj CEO spoločnosti, Lei Jun. V rámci vlajkovej série smartfónov sa tak máme tešiť na príchod Xiaomi 13 Ultra, o ktorom sa vďaka poslednému úniku dozvedáme o niečo viac. Tento únik s nami zdieľal známy leaker SnoopyTech, ktorý svoju myšlienku uverejnil na sociálnej sieti Twitter.

Xiaomi 13 Ultra príde aj na globálny trh

Minuloročná séria Xiaomi 12 sa modelu s prívlastkom Ultra nedočkala. Namiesto neho neskôr v priebehu leta prišiel model Xiaomi 12S Ultra s kamerou, ktorá prinášala šošovky od spoločnosti Leica. Ten sa však do Európy nedostal, čo nakoniec sklamalo viacerých fanúšikov. Sám CEO spoločnosti im však už vtedy prisľúbil, že ďalšia generácia telefónu s prívlastkom Ultra do Európy a celkovo na globálny trh príde. Xiaomi 13 Ultra tak v priebehu tohto roka príde aj ku nám a my môžeme očakávať jeho skoré predstavenie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

K predstaveniu telefónu sa tak vyjadrujú viacerí leakeri, medzi ktorými nájdeme aj toho, ktorý sa prezýva ako SnoopyTech. Ten prezradil, že predstavenie modelu Xiaomi 13 Ultra by malo prebehnúť v máji tohto roka, teda už o pár týždňov. Zatiaľ nevieme, aké ďalšie produkty by sa počas tohto predstavovania ukázali, no rátame s tým, že by sa predstaviť mohol napríklad aj nový tablet s označením Xiaomi Pad 6.

Akú výbavu očakávame?

V prípade vrcholného Xiaomi 13 Ultra rátame s tým, že výrobca vsadí na prémiové súčiastky. Základom modelu by mohol byť čipset Snapdragon 8 Gen 2 a Xiaomi by mohlo vsadiť aj na prémiovú kameru. Zatiaľ ale nemáme konkrétne informácie o tom, v akých oblastiach bude pripravovaný model vynikať a ani v čom sa bude odlišovať od už predstaveného Xiaomi 13 Pro. S blížiacim sa dátumom predstavenia by sa však mohli poodhaľovať informácie z viacerých certifikácií.

Okrem informácie o predstavení Xiaomi 13 Ultra sa v rovnakom vlákne vyjadril leaker aj ku globálnemu predstaveniu série Redmi Note 12. Podľa jeho slov by malo prebehnúť už v marci. Nové modely by sme tak mohli očakávať už v priebehu nasledujúcich týždňov. Bližšie informácie o predstavení nových zariadení strednej triedy na globálnom trhu zatiaľ nemáme.

Na predstavenie ktorých smartfónov sa tešíte najviac? Láka vás prémiový Xiaomi 13 Ultra alebo skôr čakáte na novinky strednej triedy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close