Xiaomi opäť aktualizuje zoznam telefónov, ktoré už nemajú podporu: Pribudol naň aj váš smartfón?

Tieto všetky smartfóny od Xiaomi nemusia očakávať už žiadne ďalšie aktualizácie systému. Pozrite sa, o ktoré modely z dielne tejto značky ide.

Xiaomi ban
Zdroj: Unsplash.com (Đức Trịnh, úprava Vosveteit.sk)

Čínske Xiaomi nás len pred nedávnom šokovalo tým, že neprinesie najnovšiu nadstavbu v podobe MIUI 14 pre jeden stále populárny smartfón medzi používateľmi. Už vtedy sme vás však informovali o tom, že v blízkej dobe očakávame aktualizáciu zoznamu smartfónov, ktoré už nebudú softvérovo podporované pre ďalšie aktualizácie, no ani pre bezpečnostné záplaty. Teraz ten čas už prišiel a čínsky gigant aktualizuje svoj zoznam už nepodporovaných telefónov pre ďalšie aktualizácie. Ako nás však informuje komunita Xiaomiui, aktualizácie končia aj pre ďalšie tri telefóny, ktoré sa na trhu nachádzajú už tri roky, no zároveň ich veľa používateľov stále používa. Ako teda teraz bude vyzerať zoznam už nepodporovaných telefónov? Pozrite sa na to spolu s nami!

Zoznam nepodporovaných smartfónov od Xiaomi prešiel aktualizáciou

Na zoznam už nepodporovaných smartfónov z dielne Xiaomi, ktoré už ďalej nebudú získavať ani bezpečnostné aktualizácie systému, pribudol model Mi Note 10 Lite. Práve o tomto telefóne sme sa rozprávali nedávno, pričom sme poukazovali na to, že sa v blízkej dobe objaví na oficiálnom zozname telefónov bez oficiálnej podpory. Ako teda teraz vyzerá nový zoznam spoločnosti Xiaomi? Nižšie sa môžete pozrieť na všetky smartfóny bez podpory, ktoré pochádzajú z dielne materskej značky.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi nepodporované smartfóny 27/5/2023
Zdroj: Vosveteit.sk

Ako môžete vidieť, na zoznam pomaly pribúdajú telefóny, ktoré čínsky gigant predstavil na trhu ešte pred troma rokmi. Zoznamom telefónov z dielne Xiaomi to však nekončí, nakoľko práve komunita Xiaomiui upozornila na to, že sa čoskoro rozrastie aj zoznam telefónov bez podpory od dcérskeho Redmi.

Na zoznam pribudnú aj nové modely od Redmi

Dcérske spoločnosti Redmi a POCO majú vlastné zoznamy a nezahrňujú svoje telefóny do zoznamu od materského Xiaomi. Aktuálny zoznam od Redmi sa neaktualizoval súčasne so zoznamom od svojej materskej značky. Očakávame ale, že sa v blízkej dobe aktualizuje. Podľa našich informácií by totiž tento mesiac mala skončiť softvérová podpora aj pre telefóny zo série Redmi Note 9. Modely ako Redmi Note 9, Redmi Note 9S a Redmi Note 9 Pro sa totiž na trhu u nás predstavili už pred troma rokmi a podpora pre ich bezpečnostné aktualizácie taktiež končí. Zoznam však teraz vyzerá nasledovne.

Nepodporované smartfóny Redmi 29/3/23
Zdroj: Vosveteit.sk

Aby sme však skompletizovali prehľad telefónov, ktoré aktuálne nemajú nárok ani na bezpečnostné aktualizácie zo strany Xiaomi, pozrieme sa aj na zoznam dcérskeho POCO. Táto značka na zozname nemá veľa smartfónov, no napriek tomu niektoré modely od nich už nespadajú pod aktualizačný plán spoločnosti. Nižšie sa môžete pozrieť aj na tento zoznam.

Nepodporované smartfóny Poco 29/3/23
Zdroj: Vosveteit.sk

Našli ste na zozname aj svoj telefón? A akú verziu systému aktuálne využíva váš smartfón? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre