SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi časť svojich používateľov nepríjemne prekvapilo: Aktualizáciu na MIUI 14 už nemusia čakať!

Nadstavba MIUI 14 už nepríde do jedného zo stále využívaných smartfónov od Xiaomi. Blíži sa mu aj koniec podpory.

Nadstavba MIUI 14 sa dnes už nachádza vo väčšine novších telefónov z dielne Xiaomi, pričom prináša nové funkcie optimalizácie systému aj zabezpečenia používateľov. Majitelia lacnejších či starších telefónov však stále na svoju aktualizáciu čakajú a len nedávno sme sa mohli pozrieť na zoznam telefónov, ktoré aktualizáciu získajú v blízkej dobe. Na tomto zozname vieme nájsť aj telefóny, ktoré na trh prišli pred troma rokmi a spadajú medzi lacnejšie modely. Čo však používateľov nepríjemne prekvapilo, je informácia, ktorú nám priniesla komunita Xiaomiui. Používatelia jedného z pomerne známych a stále vo veľkom využívaných telefónov už aktualizáciu nezískajú.

Xiaomi ukončí podporu pre ďalší populárny smartfón

Model Mi Note 10 Lite prišiel na trh ešte v apríli roku 2020, kedy doplnil populárne modely z radu Mi Note 10. Tento smartfón vo svojej výbave ponúkol napríklad Snapdragon 730G, 5260mAh batériu či 64-megapixelový hlavný snímač fotoaparátu. Smartfón teda v tej dobe ponúkol to, čo by sme čakali vo vyššej strednej triede a ešte dnes ho využíva veľké množstvo používateľov. Z oblasti systému mu Xiaomi ponúklo operačný systém Android 10 s nadstavbou MIUI 11. Ak by však používatelia čakali, že im príde ešte aktualizácia na MIUI 14, tak by čakali márne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi smartfon_logo
Zdroj: Vosveteit.sk

Z interných MIUI testov totiž vyplýva, že Xiaomi už modelu Mi Note 10 Lite nadstavbu MIUI 14 neprinesie. Je to však skutočným prekvapením, keďže smartfóny s podobnou výbavou a približne rovnakým dátumom predstavenia zo série Redmi Note 9 nadstavbu MIUI 14 získajú. Výrobca tak zrejme usúdil, že tento model pre nich nie je taký výhodný pre aktualizáciu či výbavou nespĺňa požiadavky pre najnovšiu verziu nadstavby. To by ale bolo prekvapením, pretože niektoré modely zo série Redmi Note 9 ponúkajú približne rovnakú výbavu.

Môžeme očakávať, že sa zoznam nepodporovaných smartfónov rozšíri

Zoznam nepodporovaných smartfónov pre najnovšiu verziu systému je už dnes pomerne rozsiahly a poslednú aktualizáciu tohto zoznamu evidujeme k dátumu 8. mája. Na zozname sa dnes nachádza aj starší a lepšie vybavený súrodenec modelu Mi Note 10 Lite, ktorým je práve Mi Note 10. Tu ale musíme spomenúť, že lepšie vybavený model sa predstavil ešte v novembri roku 2019, teda o niekoľko mesiacov skôr. S ukončením interných testov pre model Mi Note 10 Lite ale očakávame, že sa zoznam už čoskoro aktualizuje. Xiaomi naň tak pridá aj práve Lite verziu smartfónu.

Xiaomi 13 Lite displej
Zdroj: Vosveteit.sk

Používatelia tohto modelu teda môžu očakávať, že im v dohľadnej dobe príde posledná aktualizácia. Pôjde o bezpečnostnú záplatu, po ktorej už žiadne ďalšie nezískajú. Xiaomi tak nechá smartfón s označením Mi Note 10 Lite bez oficiálnej podpory pre ochranu pred najnovšími hrozbami.

Používate tento smartfón aj vy? Alebo máte iný model kompatibilný aj s nadstavbou MIUI 14? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close