SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi aktualizovalo zoznam nepodporovaných smartfónov. Na tieto telefóny ďalšiu aktualizáciu už nečakajte

Takto vyzerá aktuálny zoznam smartfónov s ukončenou softvérovou podporou od čínskeho Xiaomi. Tieto modely nemusia očakávať aktualizácie.

Jesenné predstavovanie nových smartfónov je už za rohom a už čoskoro viaceré spoločnosti predstavia svoje novinky. Aby sa ale mohli plne sústrediť na ich údržbu po softvérovej stránke, musia najskôr niektoré staršie modely zaradiť na zoznam nepodporovaných smartfónov. Jeden takýto čerstvo aktualizovaný zoznam má aj čínske Xiaomi, ktoré aktuálne prestáva podporovať aj niektoré modely na európskom trhu. O ktoré smartfóny, ktoré už nemajú očakávať ďalšie aktualizácie, ide? To si teraz prezradíme v našom článku, ak vlastníte niektorý zo starších telefónov aj vy, mali by ste sa naň pozrieť spolu s nami.

Xiaomi opäť zaraďuje niektoré modely na zoznam nepodporovaných

Na poslednú aktualizáciu tohto zoznamu sme sa mohli naposledy pozrieť asi pred dvoma týždňami. Vtedy sme mali pre vás dobré správy, keďže Xiaomi zo zoznamu odstránilo model Redmi Note 9 Pro, ktorý aj naďalej bude aktualizácie získavať. Teraz ale čínsky gigant na zoznam modely pridával, pričom naň zaradil aj niekoľko populárnych smartfónov aj na našom trhu. Šlo o prevažne lacnejšie telefóny z roku 2020, pri ktorých sme už koniec podpory aj očakávali. Zoznam materskej značky sa ale nezmenil, skôr sa aktualizoval ten od Redmi a POCO.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi nepodporované smartfóny 24/7/23
Zdroj: Xiaomi

Po tomto zozname od Xiaomi ale aktualizáciou prešiel zoznam Redmi, na ktorý sa zaradilo hneď niekoľko smartfónov. Od poslednej aktualizácie na zoznam pribudla aj globálna verzia modelu Redmi Note 9 a Redmi 9, no aj všetky verzie modelu Redmi 9C a Redmi 9C NFC. Majitelia týchto lacnejších telefónov už teda ďalšie aktualizácie očakávať nemusia.

Redmi nepodporované smartfóny 29/8/23
Zdroj: Xiaomi

Takto vyzerá zoznam od POCO

Aktualizáciou si prešiel aj zoznam od dcérskej značky POCO, ktorý ale našťastie nepridal žiadny model určený pre náš trh. Napriek tomu si zrekapitulujeme, ako tento zoznam vyzerá, keďže naň pribudol smartfón s označením POCO M2 Pro v indickej verzii. Xiaomi si tak aj týmto krokom uvoľňuje priestor pre starostlivosť o nové smartfóny, ktoré už čoskoro predstaví aj na globálnom trhu.

POCO nepodporované smartfóny 29/8/23
Zdroj: Xiaomi

Keď už ale spomíname nové smartfóny, v blízkej dobe očakávame predstavenie série Xiaomi 13T, ktorá bude ponúkať prémiovú výbavu s nižšou cenou. Jeseň bude ale patriť aj novým modelom zo série Redmi Note 13. Tie sa ale najskôr ukážu len v rámci čínskeho trhu a v Európe ich privítame až začiatkom budúceho roka. V každom prípade ale čínsky gigant pripravuje predstavenie viacerých noviniek, na ktoré sa môžeme už teraz svedčiť. O blížiacom sa predstavení svedčí aj aktualizácia tohto zoznamu nepodporovaných smartfónov.

Vlastníte niektorý zo smartfónov na tomto zozname? Alebo ešte používate podporovaný smartfón? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close