SpravodajstvoXiaomi

Modely zo série Xiaomi 13T majú ponúknuť zaujímavé špecifikácie: Pozrite sa na ich výbavu a aj predbežnú cenu

Séria Xiaomi 13T má ponúknuť zaujímavé špecifikácie. Telefóny by mohli prekonať výbavou aj cenou prekonať konkurenciu.

Modelový rad Xiaomi 13T má doplniť už teraz známu sériu Xiaomi 13, ktorá je aktuálnym vlajkovým radom spoločnosti. Doplnkové modely do série majú byť dva, pričom majú opäť vsadiť na nové technológie, ktoré používateľom sprostredkujú s atraktívnou cenou. Aktuálne tak známy leaker SnoopyTech na svojom účte na Twitteri zdieľal predbežné špecifikácie dvoch noviniek, ktoré prídu do európy už o niekoľko týždňov. Rovnako s nami zdieľa aj očakávanú cenu modelov, ktorá znie skutočne zaujímavo. Čo teda tieto dve novinky na trh prinesú a akú cenu nasadia na európskom trhu si teraz prezradíme v našom článku.

Séria Xiaomi 13T ponúkne prémiové špecifikácie

Azda najväčším prekvapením, ktoré si pre nás nové modely od Xiaomi pripravia, je ich displej. Oba modely, teda základný Xiaomi 13T aj jeho Pro verzia majú ponúknuť až 144Hz CrystalRes AMOLED displej so zatiaľ neznámou veľkosťou. Líšiť sa však budú bezpochyby v čipsete, pričom oba modely majú spadať medzi výkonné zariadenia. SnoopyTech pritom uvádza, že Xiaomi 13T získa „Flagship 4nm SoC“, teda čipset určený pre vlajkové lode. Očakávať pritom môžeme príchod prémiového čipsetu od spoločnosti MediaTek, no nevylučujeme ani prítomnosť čipsetu Snapdragon 8+ Gen 2.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Xiaomi 13T Pro by mal získať „Leading 4nm SoC“, teda rovnako výkonný čipset. Zatiaľ nevieme, akým spôsobom leaker tieto dva čipsety odlišuje, no rátame s tým, že jeden model ponúkne čipset z radov MediaTek Dimensity a druhý ponúkne prémiový Snapdragon od Qualcommu. Oba modely majú ďalej ponúkať aj 5000mAh batériu, pričom základný model bude vo výbave obsahovať podporu pre 67W nabíjanie, Pro verzia zasa 120W nabíjanie. Obe zariadenia majú ponúknuť tiež fotoaparát, na ktorom sa spolupodieľala spoločnosť Leica.

Predstavenie prebehne už čoskoro

Známy leaker rovnako poukázal na predpokladané predstavenie telefónov. Oba modely by mali na trh prísť už 1. septembra. Odhalenie série Xiaomi 13T by teda prebehlo skôr ako minulý rok, keďže séria Xiaomi 12T na trh prišla až v októbri. Tešiť sa môžeme na atraktívne telefóny s lákavou cenou, ktorú SnoopyTech rovnako uviedol. Základný model by mal na trh prísť s cenovkou na úrovni približne 700€. Pro verzia s vlajkovým čipsetom a prémiovou výbavou by sa taktiež mala cenou zmestiť do hranice 1000€.

Oba telefóny by podľa leakera mali ponúknuť v balení aj adaptér pre nabíjanie a rovnako na trh prídu s Androidom 13, ktorý doplní nadstavba MIUI 14. Predstavenie oboch noviniek je už teda za rohom, ak sa potvrdia tieto informácie, ktoré nám sprostredkoval známy leaker. Séria Xiaomi 13T by s takouto výbavou a cenou mohla strčiť do vrecka viaceré vlajkové lode, ktoré ponúkajú aj konkurenčné spoločnosti.

Čo poviete na takúto výbavu telefónov? A pozdáva sa vám ich cena? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close