Majitelia tohto smartfónu od Xiaomi majú dôvod na radosť: Výrobca mu obnovil softvérovú podporu!

Majitelia staršieho telefónu z dielne Xiaomi získajú ešte aktualizácie. Výrobca ho vrátil medzi telefóny so softvérovou podporou.

Xiaomi ban
Zdroj: Unsplash.com (Đức Trịnh, úprava Vosveteit.sk)

Len nedávno sme sa pozreli na nový zoznam nepodporovaných smartfónov z dielne čínskeho Xiaomi a dcérskych značiek Redmi či POCO. Na tento zoznam pred niekoľkými týždňami pribudlo hneď niekoľko telefónov, ktoré už nemali získať žiadne ďalšie aktualizácie vrátane bezpečnostných záplat. Čínsky výrobca smartfónov však teraz tento zoznam aktualizoval a pre naše prekvapenie žiadny model nepribudol, práve naopak. Zo zoznamu odišiel jeden populárny telefón, ktorý si v čase svojho predstavenia získal množstvo fanúšikov a používateľov. A čo to znamená pre jeho používateľov? Môžu očakávať ďalšie aktualizácie! O ktorý model si teraz prezradíme v našom článku.

Xiaomi navrátilo jeden model medzi softvérovo podporované

Keď sme sa naposledy pozreli na zoznam už nepodporovaných smartfónov z dielne Xiaomi, tak sme medzi nimi našli aj skutočne populárny telefón od značky Redmi. Konkrétne ide o model Redmi Note 9 Pro z roku 2020, ktorý aj do dnešného dňa využíva stále veľké množstvo telefónov. Zoznam smartfónov, ktoré už nezískajú žiadne aktualizácie, sa v poslednej dobe pomerne často rozširuje. Nestáva sa ale, že by z neho telefóny odchádzali. Teraz vám však môžeme oznámiť, že práve Redmi Note 9 Pro sa vrátil medzi telefóny, ktoré aktualizácie ešte získajú.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
redmi note 9 pro
Zdroj: Produktová fotografia

Majitelia tohto telefónu môžu aj naďalej očakávať aktualizácie, no zatiaľ nevieme povedať, ako dlho budú trvať. Redmi Note 9 Pro z dielne Xiaomi je totiž na trhu už viac ako 3 roky a ukončenie jeho softvérovej podpory dalo zmysel. Keď sa na to ale pozrieme z druhej strany, tak je pekné, že sa čínsky gigant zaujíma o svojich používateľov aj takýmto spôsobom. Práve Redmi Note 9 Pro bol totiž telefónom, ktorý zaujal mnohých okamžite po jeho predstavení. Vďaka jeho návratu medzi telefóny s podporou očakávame, že neskôr v priebehu roka môže získať aj aktualizáciu na nadstavbu MIUI 15.

A ako teraz vyzerá tento zoznam telefónov bez podpory?

Ak vás zaujíma, ktoré telefóny už nemusia očakávať ďalšie aktualizácie a ako aktuálne tento zoznam vyzerá, môžete sa naň pozrieť spolu s nami. Svoj zoznam vlastnia oddelene značky Xiaomi, Redmi aj POCO, pričom v niektorých prípadoch sa tieto zoznamy môžu prelínať. Dôvodom je predstavenie jedného telefónu pod viacerými názvami, resp. značkami. A nižšie sa na tieto zoznamy môžete pozrieť.

V prípade, že sa vám tento zoznam zdá až príliš dlhý, tak by sme radi upozornili na to, že na ňom nájdeme úplne všetky telefóny od Xiaomi, Redmi a POCO. Zoznam teda obsahuje všetky zariadenia bez podpory predstavené v histórii značky. Majitelia modelu Redmi Note 9 Pro však majú dôvod na radosť a veríme, že táto správa potešila aj vás.

Používate ešte model Redmi Note 9 Pro? A našli ste svoj telefón na tomto zozname? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre