SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi nás pripravuje na MIUI 15: Nová verzia nadstavby sa objavila na oficiálnom predstavení!

Nadstavba MIUI 15 sa prvý raz objavila na oficiálnom predstavení smartfónu. Máme prvé informácie ohľadom tejto úpravy Androidu.

Nadstavba MIUI 15 má byť novou verziou úpravy systému Android, ktorú si pre nás pripravilo čínske Xiaomi. Táto nadstavba má vystriedať aktuálnu verziu MIUI 14, ktorá sa sústreďuje najmä na stabilitu systému a bezpečnostné prvky. Podľa našich očakávaní by ďalšia veľká verzia nadstavby od spoločnosti Xiaomi mala prísť na verejnosť až koncom tohto roka, pričom konkrétne sa rozpráva o mesiacoch november alebo december. Čínsky gigant sa však rozhodol odprezentovať základy ďalšej veľkej úpravy Androidu už teraz na veľkom predstavovaní nového smartfónu v Číne. Čo všetko o tejto nadstavbe zatiaľ vieme pre nás zhrnula komunita Xiaomiui a vy sa na to môžete pozrieť spolu s nami.

Verzia MIUI 15 sa oficiálne odhalila po boku Redmi K60 Ultra

Model Redmi K60 Ultra nie je pre globálny trh príliš zaujímavým modelom, pretože ako už určite očakávate, tak do Európy nepríde. Bude však predlohou pre náš globálny model s označením Xiaomi 13T Pro, ktorý podľa viacerých únikov na našom trhu privítame už 1. septembra. Redmi K60 Ultra sa tak v Číne odprezentoval s čipsetom MediaTek Dimensity 9200+ a možnosťou pre natáčanie videa v kvalite 8K 24fps. Počas tohto predstavenia ale tiež odznelo, že Redmi K60 Ultra bude jedným z prvých telefónov, ktoré získajú nadstavbu MIUI 15.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi smartfon_logo
Zdroj: Vosveteit.sk

Tento moment je významný pre všetkých používateľov a fanúšikov Xiaomi smartfónov. Ide totiž o prvú informáciu zo strany Xiaomi, ktorá poukazuje práve na ďalšiu veľkú aktualizáciu systému v podobe MIUI 15. Čínsky gigant počas predstavenia však nešpecifikoval, či Redmi K60 Ultra získa nadstavbu MIUI 15 už pri predaji alebo bude jedným z prvých telefónov, ktoré získajú aktualizáciu. Musíme však podotknúť, že prezentácia modelu Redmi K60 Ultra pre Čínu nebola vykonaná klasickým spôsobom. Šlo totiž len o prezentáciu inovácií a špecifikácií, ktoré smartfón získa.

Informácie o novinkách v systéme zatiaľ nemáme

Počas tohto odhalenia modelu Redmi K60 Ultra sa existencia nadstavby MIUI 15 zatiaľ len spomenula a spojila sa práve s týmto smartfónom. Xiaomi však žiadnym spôsobom nešpecifikovalo to, aké novinky a vylepšenia nová verzia nadstavby MIUI prinesie. Práve preto nevieme povedať, akým smerom sa nová verzia nadstavby bude uberať a na čo konkrétne sa sústredí. Môžeme ale očakávať, že aj naďalej bude pokračovať v ceste udržania a vylepšenia systémovej stability a tiež bezpečnosti používateľov.

Redmi Note 12 Pro 5G displej
Zdroj: Vosveteit.sk

Aktuálne taktiež beží petícia používateľov, ktorí volajú za nové používateľské prostredie. Vzhľad nadstavby MIUI sa totiž prakticky nezmenil od verzie MIUI 12 a používatelia volajú aj za zmeny dizajnu prostredia. Ako však tieto prosby a volania dopadnú zatiaľ nevieme.

Očakávate, že váš smartfón ešte získa aktualizáciu na MIUI 15? A čo by ste v tejto verzii radi videli? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close