Xiaomi predstavilo dvojicu smartfónov Redmi Note 9 a Redmi Note 9 Pro. Zaujmú najmä cenou

Nová séria smartfónov Redmi Note láka aj na enormne veľkú batériu, ktorá ich výrazne odlišuje od konkurentov

redmi note 9 series
Zdroj: Produktová fotografia

Spoločnosť Xiaomi dnes v poobedných hodinách oficiálne predstavila novú dvojicu smartfónov Redmi Note 9 a Redmi Note 9 Pro. Používateľov lákajú na špičkové technické špecifikácie, skvelý fotoaparát a najmä nízku cenu.

Najlepší smartfón strednej triedy?

Nová séria smartfónov Redmi Note 9 opäť potvrdzuje, že za pomerne nízke náklady dokáže výrobca ponúknuť svojim fanúšikom a používateľom tie najmodernejšie technológie dostupné na trhu. Nižšie vám prinášame prehľad tých najdôležitejších špecifikácií, ktoré by ste o nových smartfónoch rozhodne mali vedieť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Štvoritý zadný fotoaparát

Hlavnou „zbraňou“ nových smartfónov Redmi Note 9 a Redmi Note 9 Pro má byť podľa výrobcu štvoritý zadný fotoaparát, ktorý v prípade modelu Pro ponúka 64MP hlavný zadný snímač, ultra širokouhlý objektív so snímačom s rozlíšením 8MP, makroobjektív so snímačom s rozlíšením 5MP a snímač hĺbky s rozlíšením 2MP, pričom na prednej strane disponuje 16MP kamerou.

redmi note 9 pro
Zdroj: Produktová fotografia

Dostupnejší Redmi Note 9 bude na druhú stranu disponovať „iba“ 48MP hlavným snímačom zadného fotoaparátu. Na zadnej strane ho ďalej dopĺňa 8MP ultra širokouhlý objektív, makro objektív s 2MP snímačom a 2MP snímačom hĺbky. Na prednej strane zariadenia v tomto prípade nájdeme 13MP selfie fotoaparát.

Viac než celodenná výdrž batérie

Druhou silnou stránkou smartfónov zo série Redmi Note 9 je kapacita ich batérie, ktorá dosiahla na túto cenovú kategóriu nevídaných hodnôt. Oba smartfóny totižto disponujú batériou s kapacitou až 5020 mAh, čo je postačujúca kapacita pre viac než len jednodňové používanie smartfónu. Ďalšou potešujúcou správou je prítomnosť 30 W rýchleho nabíjania, ktoré bude dostupné na drahšom modeli Redmi Note 9 Pro. Lacnejší a „slabší“ model Redmi Note 9 pritom príde s klasickým 18 W rýchlonabíjaním.

Výkonnostný reprezentant strednej triedy

To, že smartfón Redmi Note 9 Pro je vybavený moderným procesorom Snapdragon 720G od spoločnosti Qualcomm nie je pre väčšinu fanúšikov značky Xiaomi prekvapením. V tomto prípade beží procesor na frekvencii 2,3 GHz, čím by mal procesor po výkonnostnej stránke spĺňať požiadavky aj náročnejších zákazníkov.

redmi note 9
Zdroj: Produktová fotografia

V prípade smartfónu Redmi Note 9 je však situácia o niečo horšia a je dosť možné, že výrobca týmto smartfónom nepoteší veľkú časť záujemcov. Srdcom tohto modelu je totižto nový procesor MediaTek Helio G85 bežiaci na frekvencii 2,0 GHz, ktorý výrobca MediaTek predstavil iba dnes.

Bezrámčekový displej bez kvapôčkového výrezu

Poslednou prednosťou smartfónov zo série Redmi Note 9 je ich displej. V prípade bežného modelu Redmi Note 9 sa jedná o 6,53-palcový DotDisplay s rozlíšením až 2340 x 1080 pixelov. V prípade modelu Pro sa môžme tešiť na identický displej ako pri modeli Redmi Note 9S, čiže na 6,67-palcový DotDisplay s rozlíšením 2400 x 1080 pixelov s pomerom strán 20:9. V oboch prípadoch môžme počítať s moderným  krycím sklom Corning Gorilla Glass 5.

Priaznivá cenovka

Model Redmi Note 9 Pro bude na globálnom trhu dostupný v dvoch výkonnostných verziách – model 6 GB RAM so 64 GB úložiskom by mal byť dostupný za 269 USD, pričom model s 128 GB úložiskom bude dostupný za 299 USD.

Slabší Redmi Note 9 bude taktiež dostupný v dvoch verziách – model s 3 GB RAM a 64 GB úložiskom bude dostupný za maloobchodnú cenu 199 USD, pričom model so 4 GB RAM a 128 GB úložiskom vás vyjde na 249 USD.

Poznámka redakcie: odporúčané maloobchodné európske ceny žiaľ zatiaľ nepoznáme, zo skúseností však môžme počítať s prevodom 1 : 1. Celú tlačovú správu nájdete priamo na stránkach spoločnosti Xiaomi.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre