NávodySpravodajstvo

Wi-Fi router na tieto miesta v domácnosti nikdy neumiestňujte. Ak tak spravíte, internet cez Wi-Fi vám nepôjde dobre

Kam by ste nemali umiestňovať Wi-Fi router? Ak ho máte na jednom z týchto miest, internet cez Wi-Fi vám nepôjde dobre. Vyhnite sa im!

Väčšina domácností má doma svoju vlastnú Wi-Fi sieť. Zapojenie routera a spustenie Wi-Fi síce nie je žiadna veda, no existuje niekoľko spôsobov, akými môžete negatívne ovplyvniť kvalitu signálu vo vašej domácnosti.  

Internet vám možno ide normálne, no v určitých miestnostiach ste si všimli, že signál nie je dostatočne silný. Častokrát táto chyba nebýva v kvalite routera, ale práve v tom, kde sa router nachádza. Správna poloha môže pomôcť skvalitniť šírenie a intenzitu. Nižšie vám ukážeme 7 miest, kde by ste nemali umiestniť Wi-Fi router, ak chcete, aby vám pracoval dobre.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Wi-Fi router na týchto miestach neumiestňujte

Vyhnite sa kuchyni 

Ak je jedno miesto, kde by ste nemali Wi-Fi router dávať za každú cenu, tým priestorom je kuchyňa. V kuchyni totiž častokrát mávame množstvo ďalších zariadení, ktoré vysielajú signály na rovnakej frekvencii ako Wi-Fi router. Mikrovlnka však môže slúžiť ako Faradayova klietka pre Wi-Fi signál a môže ho zablokovať úplne. Množstvo ďalších zariadení však pracuje v rozsahu 2,4 GHz, čím s Wi-Fi signálom súperia.  

Nedávajte ho do uzavretých priestorov 

Wi-Fi signál sa síce dokáže šíriť aj cez steny, no napríklad betón je jeho úhlavným nepriateľom. Vo všeobecnosti ale platí, že každým materiálom sa Wi-Fi signál šíri inak, či už hovoríme o dreve, skle alebo inom materiály. Čo by ste však nemali robiť je to, že Wi-Fi router umiestnite do skrinky alebo do uzatvorenej poličky.  

Hoci stále môžete mať v domácnosti signál, týmto krokom zbytočne kazíte jeho kvalitu. Router by mal byť na otvorenom mieste, najlepšie tak, aby sa mohol signál šíriť všade.  

kvalita Wi-Fi signalu
Zdroj: onlinewebfonts.com

Neukladajte ho na zem  

Ďalšou chybou je umiestnenie Wi-Fi routera na podlahu. Čo tým dosiahnete je to, že časť signálu okamžite absorbuje zem. V praxi sa to môže opäť prejaviť zhoršením signálu a napríklad pomalším internetom alebo sťahovaním. Mali by ste ho umiestniť na vyvýšené miesto, ideálne čo najbližšie k stredu domácnosti.  

Pozor aj na akváriá alebo zrkadlá  

Voda tlmí Wi-Fi signál, čiže router by ste nemali umiestňovať ani do blízkosti akvárií alebo iných zdrojov vody. Zaujímavosťou je, že zrkadlo Wi-Fi vlny odráža, čo môže v určitých prípadoch ovplyvniť šírenie Wi-Fi signálu. Nie je to však len zrkadlo, no podobný účinok majú aj iné lesklé povrchy, napríklad obrazovka televízora, sklo či objekty z nehrdzavejúcej ocele.  

Neumiestňujte ho blízko inej vysokofrekvenčnej elektroniky 

Ako sme už spomenuli pri kuchyni, v domácnosti máme množstvo zariadení, ktoré môžu rušiť Wi-Fi signál. V tomto smere by ste si mali dávať pozor aj na rôzne vysokofrekvenčné zariadenia, napríklad reproduktory alebo monitory. V blízkosti týchto zariadení by ste nemali mať Wi-Fi router.  

Neumiestňujte ho do kúpeľne 

Wi-Fi router by ste nemali dávať do kúpeľne v žiadnom prípade, ani ak ho priamo nenamočíte. Vyššia vlhkosť vzduchu môže router poškodiť. Okrem iného neprimerane vlhký vzduch môže absorbovať signál. Pôjde vám tak internet pomalšie.

nekvalitny WiFi signal
Zdroj: Rachata Teyparsit / Shutterstock.com a Kamil Urban / Shutterstock.com, koláž Vosveteit.sk

Nedávajte ho do blízkosti elektrických rozvodov 

Wi-Fi router by sme nemali nechávať ani v blízkosti elektrických rozvodov. Káble a rozvody totiž môžu narušiť signál bezdrôtovej siete.  

Kde máte umiestnený router vy? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close