Návody

Ako zistiť intenzitu Wi-Fi signálu a ako slabý signál je už slabý, že vám internet pôjde pomaly?

Pozrite sa, ako môžete odmerať intenzitu Wi-Fi a zistite, ako kvalitný musí byť signál, aby ste mohli komfortne pozerať online filmy či telefonovať cez internet.

Pravdepodobne ste sa už stretli s tým, že internet vám nešiel dostatočne dobre. Mohol vám sekať, reakcie boli oneskorené alebo vám úplne vypadával. Nie je to nič príjemné. Spravidla sa to deje, keď internet potrebujeme najviac, napríklad počas práce, alebo keď si pustíme celovečerný film. V minulosti sme sa bližšie pozreli na to, aké materiály robia Wi-Fi signálu problémy a kde by sme mali umiestniť router, aby bol signál čo najlepší. Ak Wi-Fi vysielač umiestnite na vyvýšené miesto a mimo elektrických spotrebičov ako je napríklad mikrovlnná rúra, televízor a podobne a signál je stále nedostatočný, tak chyba môže byť v samotnom routery. Jednoducho má nedostatočný výkon. Poďme sa nižšie pozrieť, ako môžete zistiť, kam až siaha Wi-Fi signál a hlavne, ako silný je.

Takto odmeriate intenzitu signálu

Intenzitu signálu môžete odmerať pomocou aplikácií na analýzu Wi-Fi. Tých nájdete v Obchode Play neúrekom. Jednou z nich je napríklad WiFi Monitor: analyzátor sieti, ktorý vám na karte Networks (iete) ukáže intenzitu signálu Wi-Fi, ku ktorej ste pripojení. Rovnako sa budete môcť pozrieť aj na intenzitu Wi-Fi sietí, ktoré sú vo vašom okolí dostupné. Pre tých, ktorí nevedia, tak intenzita sa udáva v dBm.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

A hoci aplikácia vyššie dokáže poslúžiť svojmu účelu, tak aj napriek tomu, by sme vám chceli dať do pozornosti aplikáciu WiFi AR, ktorá je pre používateľov o niečo viac prívetivejšia. Dôvodom je, že na ukázanie intenzity signálu, využíva rozšírenú realitu. Vy tak môžete „behať“ so zapnutou kamerou telefónu a na obrazovke uvidíte aktuálnu intenzitu signálu. Pomocou aplikácie môžete rovnako na vlastné oči otestovať, ako intenzitu signálu ovplyvňujú rôzne prekážky.

WiFi AR
WiFi AR
Developer: Wi-Fi Solutions
Price: Free

Potom, ako si stiahnete aplikáciu, tak sa je potrebné pripojiť k vašej Wi-Fi sieti, ak náhodou nie ste. Následne stačí len behať po dome so zapnutou kamerou a na obrazovke smartfónu uvidíte, ako silný signál máte. Okrem toho uvidíte aj teoretickú maximálnu prenosovú rýchlosť vášho routeru vrátane aktuálneho pingu, teda odozvy internetu. Pre lepšiu ilustráciu čo uvidíte, sa môžete pozrieť na snímky obrazovky nižšie.

Kedy je Wi-Fi signál nedostatočný?

Mohlo by sa zdať, že čím bude číslo dBm rásť, tak tým bude intenzita signálu lepšie. No opak je pravdou. V tesnej blízkosti routera dosiahnete zväčša signál do -50 dBm. Táto hodnota sa považuje za excelentnú a ak máte dostatočne rýchly internet, tak môžete na ňom robiť prakticky čokoľvek, čo vás napadne. Jediným limitom je maximálna rýchlosť internetu, ktorú máte zakúpenú od vášho operátora…

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
1 2Nasledujúca strana
Zobraziť komentáre
Close
Close