APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

WhatsApp prináša prelomovú novinku: Ušetrí nám veľa práce s využívaním účtov

WhatsApp používateľom ponúkne využitie viacerých účtov v rámci jedného zariadenia. Oddelenie práce a súkromia teda bude jednoduchšie.

Využívanie služby WhatsApp bolo ešte do nedávnej minulosti pomerne komplikované, keďže sme mohli využívať len jeden účet na jednom smartfóne, pričom sa tento účet spájal s telefónnym číslom používateľa. Známa služba, ktorá patrí pod spoločnosť Meta nám však v poslednej dobe priniesla hneď niekoľko noviniek, ktorými zaujala množstvo používateľov. Najnovšie sa však stretneme s funkciou, ktorá odstráni bariéru pri používaní viacerých účtov na WhatsAppe. A ak aj vy používate viacero účtov v rámci tejto služby, mali by ste spozornieť. Najnovšie informácie o novej funkcii nám priniesol portál wabetainfo.com a my vám o nej povieme niečo viac.

WhatsApp umožní využívanie viacerých účtov v aplikácii

Ak potrebujete využívať viacero účtov vo WhatsAppe, doteraz to bolo prakticky nemožné. Aj vy však môžete vlastniť jeden účet pre WhatsApp za účelom práce a rovnako aj jeden osobný. Známa komunikačná platforma začala pracovať na funkcii, ktorá nám takéto využívanie účtov umožní priamo v jednej aplikácii. Doteraz ste sa totiž s takouto možnosťou nemohli stretnúť, nakoľko limitácia pre jeden účet platila pre každého jedného používateľa v rámci mobilnej aplikácie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
WhatsApp viacero účtov
Zdroj: wabetainfo.com

To sa ale teraz mení a používatelia WhatsAppu už nebudú musieť tento nedostatok kompenzovať inými spôsobami. Niektorí si tak prihlásili pracovný účet WhatsApp do druhého smartfónu, aby mohli komunikovať oddelene o pracovných a osobných záležitostiach. Iní zasa využili možnosť duálnych aplikácií, ktoré ale všetky smartfóny neponúkali. Po novom sa teda už nebudeme musieť trápiť s tým, ako svoje účty na WhatsAppe oddelíme. Funkciu už v blízkej dobe budeme vedieť nájsť aj v našich smartfónoch, no aktuálne ju ešte používatelia testovať nemôžu. Dôvodom je to, že je stále vo vývoji a my máme len prvý pohľad na snímky obrazovky s takouto funkciou.

Komunikácia bude oveľa jednoduchšia

Platforma WhatsApp sa v poslednej dobe čoraz viac mení na praktickú komunikačnú sieť s prvkami vyššieho zabezpečenia. Ako sme už spomenuli, jednou z posledných funkcií platformy je najmä to, že že budeme môcť využívať službu aj vo viacerých smartfónoch súčasne. Doteraz sme si totiž účet mohli prepojiť len s počítačom alebo inou elektronikou, no využívanie WhatsAppu vo viacerých smartfónoch sme stále nemohli.

WhatsApp_smartfon v ruke
Zdroj: flickr.com (Avansa regio Gent vzw) (CC BY-NC 2.0)

Rovnako sa stretneme s možnosťou vyššej anonymity pri používaní účtov, nakoľko už nebudeme musieť využívať naše telefónne číslo pri komunikácii. Zvoliť si budeme môcť aj používateľské meno, ktoré s ďalšími ľuďmi budeme zdieľať. Služba si teda privlastňuje tie najlepšie funkcie zo sesterského Facebooku či Instagramu, no taktiež si zachováva svoju bezpečnosť aj vďaka prvkom ako je end-to-end šifrovanie.

Patríte medzi používateľov WhatsAppu? A využijete možnosť viacerých účtov vo svojom smartfóne? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close