WhatsApp čaká zásadná zmena: Milióny ľudí ju privítajú s nadšením!

Komunikačná platforma WhatsApp vám umožní nastaviť si používateľské meno. Nebudete tak zdieľať telefónne číslo, aby ste mohli komunikovať.

WhatsApp_smartfon v ruke
Zdroj: flickr.com (Avansa regio Gent vzw) (CC BY-NC 2.0)

Využívanie komunikačnej platformy WhatsApp má svoje výhody aj nevýhody. Jednou z najväčších výhod tejto platformy je jej bezpečnosť, nakoľko ponúka end-to-end šifrovanie pre konverzácie. Prístup k vašim správam máte teda len vy a ich príjemca, pričom pri prenose sú šifrované. K ich rozšifrovaniu treba mať kľúč, ktorý máte v zariadení len vy a osoba na druhej strane konverzácie. Problémom tejto služby však bolo doteraz to, že ste k jej využívaniu potrebovali svoje telefónne číslo. Aby ste teda mohli komunikovať, museli ste druhej osobe dať svoje číslo, čo nie vždy muselo byť príjemné. Ako nás však informuje portál wabetainfo.com, toto by sa malo už v blízkej dobe zmeniť.

WhatsApp už nebude vyžadovať vaše telefónne číslo pre komunikáciu

Ak patríte medzi osoby, ktoré nerady zdieľajú svoje telefónne číslo s druhými ľuďmi, tak určite viete, aké je to nepríjemné, keď máte komunikovať cez WhatsApp. Pre komunikáciu a odoslanie správy musíte chtiac či nechtiac zdieľať svoje osobné telefónne číslo s druhou osobou, pričom niekedy ho zdieľate aj nepriamo. Predstavte si teda, že by vás váš známy pridal do skupinovej konverzácie s ďalšími ľuďmi. Jednoducho by sa tak vaše telefónne číslo mohlo zdieľať aj s ďalšími pre vás neznámymi osobami.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Je WhatsApp naozaj taký bezpečný ako si myslíme?
Zdroj: Unsplash (Arget), PNGwing, Úprava: Vosveteit.sk

To ale plánuje WhatsApp ukončiť, keďže po novom vám umožní vytvoriť si používateľské meno. Ku komunikácii s ďalšími ľuďmi teda budete môcť zdieľať len toto meno rovnako, ako je to napríklad pri ďalších službách ako je Facebook alebo Instagram. Vaše telefónne číslo pre vás bude môcť zostať v súkromí a nebudete ho musieť s nikým zdieľať. Novú funkciu pritom pravdepodobne ocení viacero používateľov WhatsAppu, ktorý týmto krokom ešte viac zvýši bezpečnosť komunikácie a súkromia ľudí.

Možnosť nastavenia používateľských mien je vo vývoji

Aj keď nová funkcia výraznejšie uľahčí používanie WhatsAppu, tak sa k nej ešte nevieme dostať. V blízkej dobe by ale mohla prísť medzi prvých používateľov. WhatsApp na nej usilovne pracuje a veríme, že ju budeme môcť využiť už v najbližších týždňoch. Už teraz sa ale môžeme pozrieť na to, ako to bude vyzerať, keďže WABetaInfo s nami zdieľali snímku obrazovky z aplikácie.

WhatsApp používateľské meno screenshot
Zdroj: wabetainfo.com

Ak aj vy patríte medzi používateľov služby WhatsApp a uvádzanie telefónneho čísla vás obťažuje, čoskoro tomu bude koniec. Komunikácia tak bude môcť byť o niečo bezpečnejšia a určite pohodlnejšia, ak svoje číslo nechcete zdieľať. Veríme, že novú funkciu tak vo svojom účte privítate aj vy.

Nastavíte si vo WhatsAppe meno namiesto telefónneho čísla? Alebo vám uvádzanie čísla neprekáža? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre