BezpečnosťSpravodajstvo

WhatsApp pridáva ďalšiu kľúčovú funkciu do aplikácie. Zásadne zvýši bezpečnosť komunikácie

WhatsApp hlási novú funkciu, súvisí s hlasovými správami.

WhatsApp v súčasnosti patrí medzi najpopulárnejšie četovacie aplikácie. Dopomáha k tomu aj to, že vývojári aplikácie neustále pracujú na nových a hlavne užitočných funkciách. Nedávno sme napríklad informovali o nových AI funkciách alebo o funkcii, pomocou ktorej si môžete chrániť tie najsúkromnejšie konverzácie ešte o niečo viac, ako tomu bolo doposiaľ.

A hoci ubehlo len pár dní od pridania nových funkcií do WhatsAppu, tak dnes platforma hlási ďalšiu novinku, ktorá súvisí s hlasovými správami. Má potenciál zásadne zvýšiť bezpečnosť komunikácie!

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

WhatsApp vylepšuje hlasové správy. Odteraz sú ešte súkromnejšie

WhatsApp v minulosti do aplikácie zaviedol funkciu, pomocou ktorej ste mohli odoslať fotky či videá v špeciálom režime, kedy adresát správy, si mohol obsah pozrieť len jeden raz. Stalo sa tak ešte v roku 2021. Následne, ako si príjemca správy pozrel obsah, tak bol automaticky odstránený. Táto funkcia ale nebola doposiaľ dostupnou pre hlasové správy. To sa ale zmenilo, hlásia vývojári aplikácie. Pribudla totiž možnosť, ako môžete poslať hlasovú správu tak, aby sa po vypočutí automaticky vymazala.

„Dnes vám s radosťou oznamujeme, že odteraz môžete posielať hlasové správy, ktoré po vypočutí zmiznú.“, uvádza WhatsApp v tlačovej správe. „Chcete priateľovi nadiktovať údaje platobnej karty alebo plánujete prekvapenie? Citlivé informácie môžete odteraz s pokojom na duši zdieľať aj prostredníctvom hlasovej správy. V záujme konzistentnosti s fotkami a videami na jedno pozretie sú hlasové správy na jedno prehratie jasne označené ikonou s jednotkou a môžete ich prehrať iba raz.“, opisuje funkciu WhatsApp.

Ako funkcia funguje, sa môžete pozrieť nižšie v krátkom videu. Vo všeobecnosti ale, pri ikone odoslania hlasovej správy, by ste mali vidieť možnosť „vidieť iba raz“. Ako na ňu kliknete, tak hlasová správa bude odoslaná v špeciálnom režime.

Vývojári služby rovnako dodávajú, že hlasové správy, tak ako aj iný obsah, je predvolene šifrovaný. Nemusíte mať preto obavy, že to, čo pošlete v tomto režime, by niekto cudzí mohol zachytiť a vidieť. Ak nový nástroj ešte neevidujete, tak nezúfajte, malo by sa to čoskoro zmeniť. Funkcia by mala byť dostupnou pre všetkých používateľov v priebehu najbližších dní, hovorí WhatsApp.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close