AKTUÁLNE: Žena prišla o stovky € pri nákupe cez internet. Stačilo spraviť jednu vec, aby nenaletela. Toto nikdy nepodceňujte!

Žena chcela ušetriť pri kúpe telefónu, neoplatilo sa jej to. Teraz nemá ani telefón a ani peniaze. Nakúpila v podvodnom e-shope, ktorý ani neexistuje. Nechala sa zlákať nízkou cenou.

aktualna tema peniaze
Zdroj: unsplash.com (Ibrahim Boran), úprava Vosveteit.sk

Nakupovanie online je jednoduché a pohodlné. Nehovor viac o tom, že častokrát môžeme aj ušetriť, lebo cena produktu je nižšou ako v kamenných obchodoch. No niekedy sa môžeme aj popáliť, ak naletíme na podvod. V minulosti sme viackrát upozoroňovali, ako nakupovať bezpečne a ako odhaliť, že obchod, kde sa chystáte nakúpiť, je falošný.

Do podobnej situácia sa dostala aj 33-ročná žena, ktorá sa nechala zlákať na výhodnú ponuku, prišla ale o peniaze, upozorňuje polícia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Žena chcela lacno nakúpiť, prišla ale o peniaze

Muži zákona upozorňujú na prípade mladej ženy, ktorá sa chystala kúpiť si telefón. Ten si aj vyhliadla v internetovom obchode, konkrétne iPhone 14 vo verzii 128GB. Zlákala ju cena 687€, čo je približne 100 až 200€ pod trhovým priemerom za nový model. Potom, ako si telefón objednala, zostala ale v nemom úžase, keď si prečítala recenzie na obchod. E-shop bol falošný a mimo prevádzky.

„Veľmi výhodná cena mobilného telefónu, zverejneného na jednom z e-shopov zlákala aj 33-ročnú ženu, ktorá prišla podať v priebehu včerajšieho dňa trestné oznámenie na jedno z obvodných oddelení PZ v seneckom okrese. Poškodená policajtom uviedla, že si cez internetový obchod objednala mobilný telefón zn. iPhone 14 128GB v hodnote 687 €, pričom po  vyplatení tovaru a následnom prečítaní negatívnych recenzií na ďalší deň zistila, že sa svojho nového telefónu nedočká. Zistila totiž, že e-shop, na ktorom nakupovala je falošný. Jej pokusy o zobrazenie webovej stránky obchodu boli už márne, nakoľko e-shop bol mimo prevádzky.“, opisujú policajti, ako žena naletela na podvod.

Vždy sa pozerajte po recenziách e-shopu

V minulosti sme sa venovali téme, ako bezpečne nakupovať na internete. Jeden znak, ako rozpoznať vierohodný e-shop od podvodného, ale vyčnieva. Už asi ako tušíte, tak ide o recenzie obchodu. Vždy vám preto odporúčame, aby ste sa pozerali po recenziách ale mimo stránok predajcu. Tie na stránke obchodu môže predajca manipulovať. Dobrým príkladom sú recenzie nižšie. Na prvej snímke môžete vidieť recenzie na stránke predajcu a na druhej snímke sú recenzie toho isté obchodu z fóra.

 

Podľa skúsenosti ľudí sa môže zdať, že ide o dva rôzne obchody, v skutočnosti ide ale o jeden a rovnaký e-shop.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre