APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťNávodySpravodajstvo

WhatsApp oficiálne dostáva funkciu „Vidieť iba raz“. Čo to je a kde ju nájdete?

Odosielanie multimediálnych správ, ktoré nechceme, aby boli následne zdieľané ďalej, bude jednoduchšie.

Facebook ešte koncom júna sprístupnil pre prvých používateľov služby WhatsApp funkciu „Vidieť iba raz“. Dostupnou bola pre BETA testerov aplikácie od verzie 2.21.14.3. Najnovšie spoločnosť prostredníctvom svojich oficiálnych stránok informuje, že začína funkciu distribuovať pre všetkých používateľov naprieč globálnym trhom.

WhatsApp funkcia „Vidieť iba raz“: Čo to je?

Funkcia Vidieť iba raz umožňuje odosielanie multimediálnych súborov, ako sú napríklad fotografie a videá v špeciálnom režime, ktorý umožňuje adresátovi správy vidieť tento typ obsahu iba raz. Potom, ako ho používateľ otvorí a opustí obrazovku s obsahom, tak sa automaticky vymaže z konverzácie. Inými slovami, adresát správy  nebude mať po prezretí tohto typu obsahu k dispozícii prijatú fotografiu, či video.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Aj keď sa fotografovanie alebo natáčanie videí na telefónoch stalo dôležitou súčasťou nášho života, nie všetko, čo zdieľame, musí mať podobu trvalého digitálneho záznamu.“  píše Facebook v publikovanej správe.

Kde funkciu nájdete a ako s ňou môžete pracovať?

K samotnej funkcii sa dostanete potom, ako zvolíte možnosť zdieľania fotografie, resp. videa. Následne, ako vyberiete obsah, ktorý chcete odoslať, tak v spodnej časti obrazovky, kde vkladáte text a potvrdzujete odoslanie správy, uvidíte ikonu „Vidieť iba raz“. Prostredníctvom tejto ikony odošlete obsah v špeciálnom režime.

WhatsApp_funkcia vidiet iba raz
Zdroj: Vosveteit

Potom, ako odošlete obsah prostredníctvom tohto režimu a adresát si ho pozrie, tak uvidíte v rámci četu ikonu, ako môžete vidieť nižšie na snímke obrazovky, ktorá značí, že došlo k prezretiu a odstráneniu obsahu.

Funkcia vidiet iba raz_ako vyzera sprava po odoslani
Zdroj: Vosveteit

WhatsApp v rámci publikovanej správy píše, že funkciu možno využiť v rôznych situáciách. Napríklad, ak si skúšate nejaké šaty a chcete sa ohľad nich poradiť, prípadne ak zdieľate prihlasovacie údaje do rôznych služieb a podobne.

Pevne veríme, že funkcia vás oslovila, a že ju už máte dostupnú.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close