WhatsApp pridal do aplikácie nový nástroj, cez ktorý sa ľahšie dostanete ku starým správam, ktoré hľadáte

WhatsApp pridal do aplikácie nový nástroj, ako sa môžete dopátrať ku starším správe, ktoré práve hľadáte.

WhatsApp sukromie_titulka
Zdroj: Ink Drop / shutterstock.com

WhatsApp neustále vylepšuje svoju aplikáciu. Nedávno sme upozorňovali napríklad na to, že do aplikácie zamieri nástroj, ktorý zabráni tomu, aby mohla cudzia osoba spraviť snímku obrazovky s vašou profilovou fotografiou. Prípadne sme vám dali do pozornosti nové možnosti, ako môžete formátovať text.

Pravdepodobne sa vám už stalo a to nie len jedenkrát, že ste hľadali nejakú staršiu správu v chate, no rolovanie ku správe, ktorú ste potrebovali, trvalo „večne“. Nehovor viac o tom, že akonáhle opustíte chat a vrátite sa, tak musíte začať rolovať znova od začiatku. Rovnako aj vyhľadávanie správ podľa kľúčových slov, nie je to pravé orechové. WhatsApp si to uvedomuje a preto prináša do aplikácie novú možnosť, ako môžete filtrovať správy v chate.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vyhľadanie správy, ktorú potrebujete nájsť, sa stáva jednoduchšie

WhatsApp najnovšie pridáva do aplikácie možnosť, aby ste mohli správy v chate filtrovať aj podľa dátumu, kedy ste ich odoslali, resp. prijali. Ak napríklad viete, že správu, ktorú hľadáte, ste obdržali po určitom termíne, tak sa môžete hneď prekliknúť k danému dátumu a to všetko pomocou pár kliknutí.

Funkcia funguje veľmi jednoducho. Otvorte si ľubovoľný chat. Následne kliknite vo vrchnej časti obrazovky na tri zvislé bodky a zvoľte možnosť hľadať. Potom kliknite na ikonu kalendára, ktorá je na rovnakom mieste. Teraz len zvoľte dátum, ku ktorému sa chcete dostať a potvrďte výber. Akonáhle tak urobíte, tak WhatsApp vás presunie v chate k danému dátumu.

Ide o šikovný nástroj, ktorý oceníte hlavne v konverzáciách, ktoré majú ďalekú históriu. Ak funkciu ešte neevidujete, tak nezúfajte, mala by sa vám v aplikácii objaviť čo nevidieť. My ju už máme k dispozícii. Je to teda len otázkou najbližších hodín, prípadne dní, kedy ju budete mať dostupnú aj vy.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre