HuaweiSpravodajstvo

Vráti sa Huawei vo veľkom štýle na globálny trh? Špekulácie naznačujú, že áno

Huawei sa údajne plánuje vrátiť vo veľkom štýle na globálny trh so smartfónmi, hovoria zdroje blízke spoločnosti.

Nie je žiadnym tajomstvom, že Huawei od roku 2019 čelí sankciám zo strany USA a doposiaľ sa spoločnosti nepodarilo s nimi riadne vysporiadať. Ale aj napriek tomu, čínsky výrobca smartfónov dokáže prinášať na trh nové zariadenia, no nie v takej miere, ako tomu bolo v minulosti. Nehovor viac o tom, že zariadeniam chýba viacero žiadaných funkcií zo strany používateľov. Ide napríklad o podporu 5G technológie či Google Služieb. To je aj dôvod, prečo sa spoločnosti na globálnom trhu nedarí. Len pre pripomenutie, pred zavedením sankcií, Huawei na globálnom trhu atakoval prvú priečku, čo sa týka najväčších predajcov smartfónov. Dnes pokrýva len okolo 3% trhu.

No zdá sa, že Huawei plánuje veľký návrat na globálny trh so smartfónmi, informuje portál gsmarena.com odvolávajúc sa na čínsky portál IT Home.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V nedávnej minulosti Huawei v tichosti predstavil smartfóny Mate 60, Mate 60 Pro, a Mate 60 Pro+ spolu s podporou 5G technológie, čo bolo pre mnohých prekvapením. Poháňané sú ale procesorom Kirin 9000S, ktorý je vyrobené 7-nanometrovým procesom. Len pre porovnanie, Apple predstavil dva dni dozadu iPhone 15 ProiPhone 15 Pro Max, ktoré prišli na trh s 3-nanometrovým čipom.

Podarilo sa Huaweiu vyrobiť vlastný 5G čip aj napriek sankciám?

Spoločnosť v súvislosti s čipmi, ktoré sú pre ňu najväčším problémom, nepodala počas predstavenia nových telefónov žiadne bližšie informácie. No miestne média odhalili, že čipy v novo predstavených zariadeniach boli plne vyrobené doma. To vyvolalo viacero špekulácii, že Huawei získal potrebné know-how, aby bol schopný doručiť viac zariadení na trh s podporou 5G.

Okrem toho treba spomenúť, že gigant rovnako zvýšil svoju prognózu vyrobených telefónov z 30 miliónov v januári v tomto roku na 38 miliónov zariadení. Z nich už bolo vyexpedovaných 20 miliónov kusov, a podľa odhadov predaje zariadenia Mate 60 Pro by mali dosiahnuť 5,5 až 6 miliónov kusov.

Miestne média odvolávajúc sa na zdroje blízke spoločnosti Huawei tvrdia, že viaceré technologické objavy za posledné tri roky položili základ pre tento comeback. Práve model Mate 60 Pro by mal zohrať kľúčovú úlohu v návrate spoločnosti na globálny trh. Samotný smartfón ale pravdepodobne u nás neuvidíme, no mal byť akýmsi „spúšťačom komplexného plánu návratu“ na globálny trh s telefónmi. Čo pod tým mysleli zdroje portálu, aktuálne nevieme presne povedať. Môžeme len špekulovať, že telefón je pilotným projektom, ktorý demonštruje schopnosť spoločnosti vyrobiť vlastné 5G čipy. Druhým dychom je ale potrebné uviesť, že tieto špekulácie spoločnosť Huawei doposiaľ nepotvrdila a ani nevyvrátila.

Pre objektívnosť treba ale povedať, že Huawei nedávno uviedol na globálny trh telefóny ako P60 Pro či skladací Mate X3, no bez 5G technológie. Dnes ide o kľúčovú technológiu, ktorú používatelia vlajkových smartfónov, ktorými tieto smartfóny bez pochyby sú, vyžadujú.

V každom prípade, ak by sa spoločnosti podaril comeback, tak by to mohlo priniesť zaujímavé oživenie na trhu so smartfónmi. Zaujímavé bude ešte sledovať, ako sa gigant popasuje s absenciou populárnych Google Služieb, hoci už dnes existujú rôzne alternatívne cesty, ako ich dostať do telefónov spoločnosti.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close