OperátoriSpravodajstvo

Telekom rozširuje pokrytie 5G siete. Pribudli 3 mestá a viac ako 50 obcí. Tu všade už chytíte 5G!

Mobilný operátor Telekom rozširuje pokrytie 5G signálom pre ďalšie 3 mestá a viac ako 50 obcí. Pozrite si aktuálnu mapku pokrytia.

Je prirodzené, že technologickí lídri pri zavádzaní noviniek začínajú od veľkých miest a postupne pokračujú k menším. Jednou z takýchto technológií je aj 5G, no tá sa postupne dostáva k čoraz väčšiemu množstvu ľudí vrátane obyvateľov menších miest či obcí.

Telekom, jeden z našich najväčších mobilných operátorov, aktuálne hlási, že 5G sprístupňuje pre tisíce ďalších obyvateľov slovenských sídiel. Poďme sa nižšie pozrieť, kde všade je dostupnou.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Operátor sprístupňuje 5G v ďalších mestách a obciach

Telekom najnovšie oznámil, že 5G technológiu sprístupnil v troch ďalších mestách, ktorými sú Medzilaborce, časť Rimavskej Soboty a Želiezovce. Celkovo je tak dostupná v 65 mestách naprieč našou krajinou.

No ako sme v úvode spomenuli najnovší typ mobilnej siete sprístupňuje aj pre desiatky ďalších obcí. Ide o viac 50 obcí, ktorých kompletný zoznam nájdete nižšie.

„Uplynulé týždne priali opäť skôr pokrývaniu vidieka – 5G sieť dorazila do viac ako 50 obcí: Báč, Bádice, Beniakovce, Blatná na Ostrove, Boheľov, Budimír, Cífer, Čečehov, Dolná Trnávka, Dolná Ždaňa, Dolný Štál, Hliník nad Hronom, Chmiňany, Chminianska Nová Ves, Chminianske Jakubovany, Chrastné, Jarok, Kajaľ, Kľačany, Kráľovce, Kráľovičove Kračany, Krížovany, Kysak, Lehôtka pod Brehmi, Lúč na Ostrove, Ľudovítová, Macov, Medzev, Obišovce, Padáň, Pastuchov, Pata, Ploské, Podhorany, Poproč, Rokytovce, Sikenica, Solčany, Šalov, Štós, Topoľnica, Trebejov, Trnávka, Trnovec nad Váhom, Vajkovce, Veľká Paka, Veľké Zálužie, Veľký Kýr, Vieska, Výčapy-Opatovce, Zalužice, Zavar, Zbehy.“

V súčasnosti je 5G sieťou pokrytých 273 obcí.

Telekom zároveň dopĺňa, že sieťou 5. generácie pokrýva už 47% obyvateľov našej krajiny.

„Telekom pokračuje v expanzii 5G siete do ďalších lokalít a zvyšuje svoje pokrytie na 47 percent populácie Slovenska.“

Kompletnú 5G sieť operátora si môžete pozrieť nižšie na mapke.

Telekom mapka pokrytia 5G september 2023
Zdroj: Telekom

Využívate výhody 5G siete alebo nie? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Zobraziť komentáre
Close
Close