SpravodajstvoXiaomi

Váš budúci smartfón môže ponúknuť lepšiu výbavu a nízku cenu: Xiaomi prináša prémiovú súčasť do lacnejších modelov!

Poco X4 GT by mal byť posledný smartfón od Xiaomi, ktorý ponúkol IPS LCD displej. Pri ďalších modeloch má spoločnosť nasadiť AMOLED.

O Xiaomi sme v poslednej dobe počuli o niečo menej, keďže aktuálne v tichosti pracuje na viacerých modeloch. Aktuálne teda čakáme na predstavenie smartfónov ako Xiaomi 12T a jeho Pro verzie či ďalšieho skladateľného modelu, ktorý by rovnako mohol prísť tento rok. Čínsky gigant sa však netají ani tým, že už starostlivo pracuje aj na vlajkovej lodi pre budúci rok. Čo nás však dnes bude zaujímať budú lacnejšie smartfóny, ktoré by sa konečne mali zbaviť súčasti, ktorá sa pomaly stáva minulosťou. Sú nimi IPS LCD displeje, ktoré sa pomaly ale isto vytrácajú aj z lacnejších modelov. Xiaomi však podľa portálu mundoxiaomi.com plánuje tieto displeje vynechať už úplne. Váš budúci smartfón by teda mohol ponúkať lepší no drahší AMOLED panel.

Už žiadny smartfón s IPS LCD displejom?

Tento rok sme ešte boli svedkami predstavenia viacerých modelov s displejom typu IPS LCD. Medzi ne môžeme zarátať ako lacnejšie smartfóny ako Redmi 10C, ale aj drahšie zariadenia strednej triedy ako Poco X4 GT so 144Hz IPS LCD displejom. Xiaomi však v budúcnosti bude pracovať len na zariadeniach s AMOLED displejmi a práve tento smartfón s prémiovým IPS LCD displejom má byť posledným. Prezradil to práve predstaviteľ spoločnosti Xiaomi, nejde teda o žiadne dohady či špekulácie.

Poco X4 GT
Zdroj: Poco

S AMOLED displejmi by nové smartfóny mohli priniesť lepšie funkcie, väčšiu úsporu batérie a navyše aj kvalitnejšie zobrazovaný obsah. Navyše aj fanúšikovia spoločnosti by radšej v nových modeloch videli AMOLED displeje, ktoré sú medzi používateľmi oveľa populárnejšie. Ako sme však už spomenuli, tieto displeje sú v porovnaní s IPS LCD displejmi drahšie. Váš budúci smartfón by teda okrem lepšej technológie displeja mohol získať aj vyššiu cenu. Odhadujeme teda, že aspoň niektoré smartfóny spoločnosti získajú aj lacnejší IPS LCD displej.

Vyššia cena pre lacnejšie modely?

Nikomu zrejme netreba vysvetľovať, že Xiaomi sa stalo populárnym aj pre smartfóny určené pre každého. Čínsky gigant vo svojom portfóliu naozaj ponúka smartfón pre každého, či už ide o prváka na základnej škole, pracujúceho človeka, seniora alebo náročnejšieho hráča. Aj cenová dostupnosť smartfónov je niečo, na čo používatelia pozerajú pri výbere nového zariadenia. A práve IPS LCD panely ponúkli používateľom skvelú výbavu, no nižšiu cenu, ktorú si fanúšikovia pochvaľovali.

smartfon
Zdroj: unsplash.com (Đức Trịnh)

Nie je teda vylúčené, že by sa vyjadrenie predstaviteľa spoločnosti vzťahovalo najmä na strednú triedu zariadení. Najnižšia trieda smartfónov by tak stále mohla ponúkať aj IPS LCD displeje, na čo by sme sa vôbec nehnevali. Ako však Xiaomi naloží so svojimi smartfónmi je otázne. Váš budúci smartfón tak môže prísť s kvalitnejším displejom a peniažky sa budú môcť ušetriť na inej súčiastke, ktorú výrobca použije.

Máte už smartfón s AMOLED displejom? A uvítali by ste túto zmenu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close