AMOLED alebo LCD displej? Fanúšikovia Xiaomi v tom majú jasno!

AMOLED displej je rozšírenejší v smartfónoch vyššej rady, LCD však stále dominuje v nižšej rade. Xiaomi sa tentokrát pýta na preferencie.

Mi 10T Pro_displej
Zdroj: YouTube (GadgetMatch)

AMOLED displej šetrnejší pre batériu a vnútorné poškodenie, alebo hrubší LCD displej menej náchylný na mechanické poškodenie? Ktorý si vybrať? Zatiaľ čo v minulosti pre nás boli pri výbere smerodajné parametre ako kapacita batérie, prípadne pamäť RAM, v poslednej dobe nám záleží i na kvalite displeja a jeho obnovovacej frekvencii. Keďže čínskemu gigantovi Xiaomi záleží na svojich fanúšikoch, Lu Weibing, viceprezident Xiaomi a generálny riaditeľ Redmi sa pýtal, čo užívatelia viac preferujú. Pozrite sa na výsledky. Vezme si z nich Xiaomi niečo?

LCD vs. AMOLED

Podľa portálu Gizmochina.com sa do ankety na čínskej sociálnej sieti Weibo zapojilo vyše 20 000 respondentov. Nikoho neprekvapí, že prevaha v dnešnej dobe je na strane tenšieho AMOLED displeja, ktorý umožňuje funkciu ako Always On displej, či pravý tmavý režim, z ktorého vyplýva i väčšia úspora batérie. Za tento typ displeja hlasovalo vyše 14 000 respondentov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

IPS LCD displej bol trendom ešte minulého roka. Počas podobnej ankety vtedy LCD displej dominoval a dnes by už mnohí siahli skôr po AMOLED displeji ako po „ípéesku“ s vyššou obnovovacou frekvenciou. V tohtoročnej ankete si IPS LCD displej vyslúžil len 6051 hlasov. Síce to nie je málo, no je jasne vidieť, že éra týchto displejov pomaly, ale isto končí.

Vezme si z toho niečo i Xiaomi?

Anketa organizovaná priamo viceprezidentom Xiaomi má isto niečo do seba a veríme tomu, že pre spoločnosť bude smerodajná. Udialo sa tak i tento rok v otázke displeja pre Redmi Note 10, kde Xiaomi dalo na svojich fanúšikov a prinieslo dlhoočakávaný AMOLED displej.

Veríme, že by sa tohto spôsobu mohlo držať i pri ďalších smartfónoch. AMOLED displej by sme tak mohli vidieť i pri dostupnejších smartfónoch nižších rád. Kto vie, možno nás prekvapia i nové smartfóny z radu Redmi 10.

Ktorý tábor ste vy? IPS, či AMOLED? A preferujete IPS s vyššou obnovovacou frekvenciou alebo radšej klasický 60Hz AMOLED? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre