SpravodajstvoXiaomi

Plánujete kúpu telefónu? Počkajte! Xiaomi by mohlo v septembri v priniesť nové a zaujímavé smartfóny

Modelový rad Xiaomi 12 sa rozšíri o dva smartfóny, ktoré by mohli vychádzať z vlajkových lodí. Ponúknu zaujímavú výbavu aj lákavú cenu.

Modelový rad Xiaomi 12 sa prvýkrát ukázal už v decembri minulého roka, kedy v Číne vyšli prvé smartfóny série. Postupné predstavovanie ďalších modelov tejto série však prebieha počas celého roka a už budúci mesiac by sme mohli vidieť ďalších predstaviteľov série. Majú nimi byt smartfóny, ktoré spoločnosť označí písmenkom T a ich finálnou destináciou bude práve Európa. Globálne smartfóny s označením Xiaomi 12T sa postupne objavujú v certifikáciách a kódoch no a najnovšie nám komunita Xiaomiui poodhaľuje ďalšie detaily. Čo nám teda tieto modely ponúknu? Na odpoveď sa teraz môžete pozrieť spolu s nami.

Séria Xiaomi 12T je už na obzore

Už sme si všetci zvykli na to, že v druhej polovici roka zvyčajne prichádzajú na trh globálne verzie smartfónov od čínskeho Xiaomi, ktoré ponúkajú skvelú výbavu, no nižšiu cenu. Inak tomu nebude ani tento rok a čínsky gigant už teraz dokončuje práce na minimálne dvoch smartfónoch, ktoré sa v sérii objavia. Najnovšie unikli informácie o základnom smartfóne, ktorý by mal poháňať čipset MediaTek Dimensity 8100 Ultra. Tento čipset by mal smartfón radiť medzi lacnejšie smartfóny s vysokým výkonom, čo nás vôbec neprekvapuje.

Xiaomi 12T by sa tak mal inšpirovať minuloročnou sériou, kedy základný model rovnako prišiel s čipsetom od spoločnosti MediaTek. Je teda očividné, že fanúšikovia tieto majú voči týmto čipsetom vyššiu dôveru ako v minulosti a radi ušetria nejaké to euro za lacnejšiu verziu procesora. Najnovšie informácie poodhaľujú, že základná verzia smartfónu ponúkne AMOLED displej s rozlíšením 1220×2712 pixelov, ktorý podporuje senzor odtlačku prstu. Odomykať svoj smartfón by sme teda mohli priložením prsta na displej, čo minimálne na pohľad pôsobí prémiovo.

xiaomi 11T zadna strana
Zdroj: Youtube @GSMArena

Čo sa týka kamery, zloženie snímačov by malo byť v podobe 108+8+2 megapixelov. Širokouhlý snímač by tak mal doplniť ultraširoký a makro snímač. O selfie snímky by sa mal postarať 20mpx snímač, ktorý je v tejto cenovej úrovni štandardom.

Na ceste je aj Pro verzia smartfónu

Nezabudnime však ani na model s označením Xiaomi 12T Pro, ktorý bude zrejme výbavou o niečo atraktívnejší. O výkon sa postará čipset Snapdragon 8+ Gen 1 a malo by ísť o jediný smartfón v Európe, ktorý tento čipset ponúkne. Okrem toho čakáme na prítomnosť rovnakého displeja ako u základného modelu a neprekvapilo by nás, keby zmien medzi smartfónmi bolo celkovo menej. Čo však bude výrazným rozdielom bude cena. Tá by sa u drahšieho Pro modelu mohla pokojne dostať na úroveň 800€ a viac. V prípade základného modelu by sme však nemuseli do peňaženky siahať tak hlboko.

xiaomi 11T pro 2
Zdroj: Youtube @Xiaomi

Aj minulý rok sme boli svedkami toho, že základný model série ponúkal cenu pod 500€. Aktuálne sa jeho cena pohybuje pod úrovňou 400€, čo je naozaj slušné. Xiaomi 12T by tak mohol nasadiť rovnakú taktiku a cenovku si držať okolo 500€. V každom prípade to však bude veľmi dobre vybavený smartfón, nad ktorým zauvažuje nejeden z nás. Ako sme však spomenuli, predstavenie by malo prebehnúť už v septembri. Bližšie informácie ohľadom smartfónov by sme sa tak mali dozvedieť čoskoro.

Lákal by vás niektorý z dvojice týchto smartfónov? A siahli by ste radšej po základnom smartfóne alebo Pro verzii? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close