SpravodajstvoXiaomi

Poco F4 a Poco X4 GT oficiálne: Toto sú výkonné modely pre každého!

Dlhoočakávané predstavenie modelov Poco F4 aj série Poco X4 GT je za nami. Pozrite sa na tie najhorúcejšie novinky z dielne Poco.

Dlhoočakávaná chvíľa predstavenia troch noviniek z radu Poco je tu. Následník Poco F3 po roku aj troch mesiacoch konečne prichádza oficiálne do Európy, pričom nám ho spoločnosť odhalila prostredníctvom online streamu len pred niekoľkými okamihmi. Rovnako ako minulý rok toto predstavenie nového modelu z radu Poco F doplnil aj modelový rad Poco X, pričom sme sa dočkali dvoch modelov. Dvojica noviniek prichádza v zložení Poco F4 a Poco X4 GT, a my sa už nemôžeme dočkať, kedy sa tieto modely objavia aj na našich predajných pultoch. Dosť však rečí, poďme sa pozrieť na to, čo tieto novinky od spoločnosti Poco ponúkajú.

Poco F4 je nástupcom minuloročného Poco F3 so Snapdragonom 870

Model Poco F4 sa na internete objavil viackrát najmä v rôznych únikoch a špekuláciách. Naše dohady sa nám aj potvrdili a novinka z radov Poco prichádza s čipsetom Snapdragon 870 vyrobený 7nm výrobným procesom. V smartfóne nájdeme najnovší operačný systém Android 12 spolu s nadstavbou MIUI 13, čím si zabezpečil najnovšie aktualizácie ešte na niekoľko rokov. Jeho veľkou prednosťou je 120Hz AMOLED displej s veľkosťou uhlopriečky 6.67″. Ochranu displeja v tomto prípade tvorí Corning Gorilla Glass 5. Kamera smartfónu však zrejme nebude jeho najsilnejšou stránkou.

Poco F4
Zdroj: Poco

Ako sme rátali, hlavný snímač kamery má 64mpx. Poco F4 totiž aj v tomto smere vychádza z modelu Poco F3 a kameru si vypožičal práve od neho. Doplní ho tiež 8mpx ultraširoký a 2mpx makro snímač. Výhodou tohto smartfónu je však aj OIS, teda optická stabilizácia obrazu. Selfie snímač v centrálnom priestrele displeja má 20mpx. Prejdeme ďalej k nabíjaniu, keďže Poco F4 ponúka aj 4500mAh batériu s podporou 67W nabíjania. Bonusom je aj NFC konektivita, duálne reproduktory, no 3.5mm jack by sme v smartfóne hľadali len márne. A ak vás zaujíma cena smartfónu, kúpiť si ho budeme môcť už od 399€.

Predstavil sa aj Poco X4 GT

Ako sme už v úvode načrtli, Poco F4 doplnil aj Poco X4 GT. Smartfón poháňa čipset MediaTek Dimensity 8100, ktorý model radí do vyššej strednej triedy zariadení. V smartfóne nájdeme aj 6.6″ IPS LCD displej s podporou obnovovacej frekvencie na úrovni 144Hz. Ide o prvý IPS LCD panel, ktorý získal hodnotenie DisplayMate A+, teda ide o vysokokvalitný displej. V smartfóne rovnako nájdeme systém Android 12 v spolupráci s nadstavbou MIUI 13.

Poco X4 GT
Zdroj: Poco

Kamera smartfónov v tomto prípade tiež pozostáva z troch snímačov ako pri Poco F4. Tu tiež nájdeme 64mpx hlavný snímač kamery, ktorý doplní 8mpx ultraširoký a 2mpx makro snímač. Selfie snímač má 16mpx a nájdeme ho v centrálnom priestrele displeja. V modeli nájdeme stereo reproduktory, NFC, Bluetooth 5.3 či 3.5mm jack. Poco X4 GT ponúka 5080mAh batériu s podporou 67W nabíjania. Cena tohto modelu začína na úrovni 379€.

Páči sa vám niektorý z týchto modelov? A ktorý by ste si zvolili, Poco F4 či skôr Poco X4 GT? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close