SpravodajstvoXiaomi

Pripravte sa na predstavenie: Xiaomi už o pár dní predstaví nové modely z radu Poco F4 a Poco X4!

Poco F4 a séria Poco X4 GT príde už o týždeň a odhalia sa nám tri nové smartfóny. Pozrite sa, kedy predstavenie prebehne a pripravte sa naň aj vy.

V posledných dňoch sa zdá, že sa opäť dostávame do obdobia, kedy Xiaomi predstavuje jeden model za druhým. Len teraz nám totiž čínsky gigant odhalil model s označením Poco C40 a už vieme o ďalšom predstavení smartfónov, ktoré sa pre nás chystá. Za novými smartfónmi bude opäť stáť spoločnosť Poco a pôjde celkovo o tri smartfóny. Jedným z nich je dlhoočakávaný Poco F4, no spoločnosť oznamuje, že po jeho boku sa objaví aj nová séria Poco X4 GT. Kedy tieto modely prídu a čo všetko nám ponúknu nám oznámila komunita Xiaomiui. Poďte sa s nami na novinky pozrieť spoločne.

Poco F4 spolu s Poco X4 GT prídu už budúci týždeň

Ak patríte medzi skalných fanúšikov spoločnosti Xiaomi, určite si nemôžete nechať ujsť príležitosť sledovať predstavenie troch noviniek. Už budúci štvrtok, teda 23.6. čínske Xiaomi odhalí modely ako Poco F4, Poco X4 GT a Poco X4 GT Pro prostredníctvom online predstavovania, ktoré prebehne na viacerých platformách. Sledovať toto predstavenie budeme môcť prostredníctvom Facebooku, YouTube, Twitteru či Poco Community. Ak by ste sa chystali na sledovanie tohto predstavenia, dajte si upozornenie na 14:00, pretože presne o tomto čase sa začnú novinky ukazovať. A ako sme už zvyknutí, odhalenie bude trvať približne hodinu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Určite vás však zaujíma, čo všetko o tejto trojici smartfónov vieme. Predchádzajúca generácia smartfónov vyšla ešte v marci minulého roka, je teda načase, aby sa ukázali aj tieto smartfóny. V skutočnosti však poznáme už takmer kompletnú výbavu všetkých troch smartfónov, pretože vychádzajú z čínskych verzií modelov. Poco F4, Poco X4 GT aj Poco X4 GT Pro teda prinesú len minimálne zmeny oproti ich čínskym ekvivalentom.

Nepôjde o úplne neznáme smartfóny

O smartfóne s označením Poco F4 sa rozprávame už dlhšiu dobu. Tento smartfón bude vychádzať z modelu Redmi K40S a bude sa veľmi podobať na svoju verziu z minulého roka, ktorú poznáme pod označením Poco F3. Jeho základom bude čipset Snapdragon 870 a ponúkne napríklad 120Hz AMOLED displej či 4500mAh batériu s podporou 67W nabíjania. Väčšiu pozornosť si však aj tak na seba berú modely s označením Poco X4 GT a Poco X4 GT Pro. Tieto smartfóny totiž s najväčšou pravdepodobnosťou budú tzv. budget vlajkami, teda smartfónmi so špičkovou výbavou a lákavou cenou.

Oproti Poco F4 tieto smartfóny na náš trh prinášajú niečo, čo by sme na predajných pultoch len ťažko hľadali. Oba smartfóny má poháňať čipset MediaTek Dimensity 8100, prinesú však aj 144Hz IPS LCD displej s hodnotením DisplayMate A+ ako jediné smartfóny s IPS LCD displejom. Základný model ponúkne 5080mAh batériu s podporou 67W nabíjania a Pro verzia zasa 4480mAh batériu so 120W nabíjaním. Rozdiel bude taktiež v kamere, keďže základný model ponúkne 64mpx hlavný snímač kamery a Pro verzia 108mpx snímač kamery. Poco X4 GT má byť globálnou verziou modelu Redmi Note 11T Pro pre Čínu a Poco X4 GT Pro bude zasa globálnym ekvivalentom modelu Redmi Note 11T Pro+.

Bližšie informácie o smartfónoch sa však dozvieme už čoskoro. Pozdáva sa vám niektorý z týchto smartfónov? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close