Veda a výskumVesmír

V objektoch UFO sa môže nachádzať len jedna forma mimozemskej inteligencie, tvrdí kontroverzný harvardský profesor, Avi Loeb

Havardský profesor Avi Loeb sa nedávno vyjadril na populárnu tému UFO. Toto je jeho názor.

V roku 2020 americká vláda zverejnila zábery z leteckých cvičení, počas ktorých sa piloti stretli so zvláštnymi objektmi. Tie vykazovali nezvyčajné letové vlastnosti a po chvíli zmizli z oblohy. 

Spojené štáty priznali pravosť týchto záberov a spolu s tým priznali, že im niečo lieta po oblohe, no nevedia čo. Zároveň nikto nemá najmenšiu predstavu o tom, čo by to mohlo byť. Zverejnením prvých záberov sa odštartoval ošiaľ okolo objektov UFO, ktoré po novom americká vláda označuje ako UAP. Zmena názvu má pomôcť odpútať sa od kontroverzie “lietajúcich tanierov”, ktoré sú veľmi známe vo sfére konšpiračných teórií. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Teórie okolo UFO pokračujú

Americká vláda založila aj vlastný úrad na vyšetrovanie objektov UAP a do tohto vyšetrovania sa zapojila aj americká vesmírna agentúra NASA. Popri tom prebiehali zasadnutia Kongresu, na ktorých padlo niekoľko šokujúcich výpovedí. V tejto sfére sa činí známy UFO whistleblower David Grusch a podľa jeho výpovedí americká vláda ukrýva dôkazy o nie ľudskej inteligencií a údajne aj skúmala kozmickú loď, ktorá dokázala ohýbať priestor a čas.  

Grusch zároveň tvrdí, že istá skupina vysokopostavených činiteľov robí všetko preto, aby pravdu o UFO/UAP ututlala. Ak sú jeho tvrdenia pravdivé, podľa všetkého mali aj zabíjať.  

Nemusíte byť študovaným odborníkom na to, aby ste pochopili, že okolo oživeného fenoménu UFO vládne totálny chaos. Šokujúce výpovede pribúdajú každým dňom, no existuje len pramálo dôkazov, ktoré by potvrdili ich dôveryhodnosť. Na tému fenoménu UFO sa nedávno vyjadril aj známy harvardský profesor Avi Loeb, ktorý je rovnako známy svojimi šokujúcimi a kontroverznými teóriami. 

Ak ste o Loebovi ešte nepočuli, ide o profesora z univerzity Harvard, ktorý ešte minulý rok hľadal v Tichom oceáne úlomky mimozemskej lode. Ideou pre tento výskum bolo, že ak na dne oceánu nájdu úlomky staršie ako Slnečná sústava, tieto objekty museli vzniknúť mimo nej a teoreticky by mohlo ísť o mimozemské kozmické lode. Viac o tejto expedícii píšeme v tomto článku, no môžeme prezradiť, že sa Loebovi podarilo nájsť niečo zaujímavé. Či ale ide o kozmickú loď visí vo vzduchu.  

Existuje len jedna možnosť, tvrdí Loeb

Nedávno sa Loeb vyjadril aj na ošiaľ UFO. Verí, že ak by nám po oblohe lietali zvláštne objekty, môže ísť len o jeden typ mimozemskej inteligencie, informuje portál Express.  

“Prejsť z jednej strany Mliečnej dráhy na druhú by zabralo približne miliardu rokov. Preto si nemyslím, že ak by na našu Zem zavítala mimozemská kozmická loď, na ktorej palube by sa nachádzali biologické stvorenia,” tvrdí Loeb.  

Inými slovami povedané, Loeb verí, že ak by mimozemská inteligencia niekedy pristála na Zemi, s najväčšou pravdepodobnosťou by išlo o formu umelej inteligencie. Podľa jeho slov by biologické organizmy nedokázali prežiť dlhé cesty naprieč našou galaxiou.  

“Pravdepodobne ide o autonómne stroje, ktoré majú umelý mozog a umelú inteligenciu. AI sme už vyvinuli na Zemi, no zatiaľ sme ju neposlali do vesmíru. Myslím, že to bude ďalším krokom,” dodáva Loeb.  

Teória Loeba nie je až tak pritiahnutá za vlasy, no nie je ani nová. Viacero teoretikov už uvažovalo nad tým, že ak by sme mali v rukách vyspelú umelú inteligenciu, tá by nám mohla pomôcť kolonizovať iné planéty Slnečnej sústavy alebo planéty mimo nej. Takzvané von Neumannove sondy však majú jeden problém, na ktorí teoretici poukazujú najčastejšie.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close