Americké námorníctvo zverejnilo k aprílovým videám UFO aj hlásenia

Ku aprílovým videám tentoraz pridali aj oficiálne hlásenia

UFO
Zdroj: pixabay.com (cpmacdonald), ilustráčný obrázok

Americké námorníctvo zverejnilo k aprílovým videám UFO aj hlásenia, ktoré bližšie popisujú stret pilotov s neidentifikovaným lietajúcim objektom.

„Neznáme lietadlo vyzeralo byť malé, veľké asi ako kufrík a striebornej farby,“ píše sa v hlásení o incidente, ktorý sa udial 26. marca 2014.

Počas stretu s neznámym lietadlom sa jeden z pilotov stíhačky F/A 18 dostal údajne na 300 m od objektu, no napriek tomu ho nebol schopný identifikovať. Hlásenie ďalej uvádza, že nadviazať opätovný očný kontakt s objektom bolo nemožné. O hláseniach píše portál CNN, ktorý odkazuje na dokumenty, ktoré boli pred časom určené len na štátne účely (o dokumentoch písal medzi prvým napríklad portál thedrive.com, ktorý časť z nich publikoval).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Na záberoch možno vidieť neznámy objekt zachytený infračervenými kamerami. Objekt sa pohybuje rýchlym tempom a piloti sú v šoku. Jeden z nich špekuluje, že by sa mohlo jednať o dron. V minulom článku sme písali aj o možnosti, že by mohlo ísť o test novej technológie, vyvíjanej americkou vládou.

Námorníctvo USA pracuje na technológii, ktorá by mohla vysvetliť fenomén UFO

Pentagon v minulosti študoval nahrávky vzdušných stretov s neznámymi objektmi. Išlo o utajený program, ktorý bol spustený na žiadosť senátora Harryho Reida zo štátu Nevada. Program sa spustil v roku 2007 a skončil sa v roku 2012. Podľa Pentagonu sa program skončil preto, lebo po dôkladnom zvážení zhodnotili, že sú vyššie priority, ktoré potrebujú vládne financovanie.

Luis Elizondo, bývalý šéf tajného programu povedal v roku 2017 pre CNN, že „existujú presvedčivé dôkazy toho, že nie sme vo vesmíre sami.“

„Tieto lietadlá – nazvime to tak – vykazujú charakteristiky, ktoré nemá žiaden stroj vo vlastníctve americkej vlády, ani žiadnej inej, podľa našich informácií,“ hovorí Elizondo.

Hovorí, že z ministerstva obrany odstúpil preto, lebo nesúhlasil s tajnosťami, ktoré sa okolo programu tvorili. Na adresu zverejnených videí, zachytávajúcich UFO sa vyjadril aj americký prezident Donald Trump.

„Je to peckové video. Zaujíma ma, či je skutočné,“ vyjadril sa Trump pre agentúru Reuters.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre