SpravodajstvoXiaomi

V Európe sme ho už ani nečakali: Jedinečný model od Xiaomi sa podľa všetkého pozrie aj ku nám, potvrdzuje spoločnosť!

Xiaomi 12S Ultra by mohol nakoniec prísť aj ku nám. Naznačuje to sama spoločnosť, ktorá smartfón uverejnila na svojom globálnom webe.

Po predstavení smartfónov z radu Xiaomi 12S sme všetci premýšľali nad tým, či sa niektorý z týchto zariadení dostane aj ku nám do Európy. Počas tohto predstavovania totiž čínsky gigant oznámil, že všetky produkty, ktoré odhalí počas udalosti sa budú orientovať len na čínsky trh. Nádej však umiera posledná a fanúšikovia stále čakali, či sa niektorý model s kamerou od Leicy a čipsetom Snapdragon 8+ Gen 1 dostane aj ku nám. Neskôr nás však nepotešila správa, že by sa tieto modely ku nám dostať nemali. Výrobca smartfónov však zrejme mení názory častejšie, ako by sme čakali. Portál xiaomiadictos.com nás totiž informuje o príchode najlepšie vybaveného modelu série aj ku nám.

Xiaomi 12S Ultra sa objaví aj v Európe

Prvé informácie zo sveta technológií a spoločnosti Xiaomi poukazovali na to, že sa tohtoročný smartfón s prívlastkom Ultra u nás neukáže. Dokonca aj vyjadrenie spoločnosti smerovalo k tomu, že by sa ani jeden model s kamerou Leica aktuálne nemal dostať ku nám a na modely s takouto výbavou si budeme musieť počkať. Teraz sa však situácia mení, nakoľko čínsky gigant na svojej oficiálnej stránke pre globálny región uverejnil model s označením Xiaomi 12S Ultra. A ako všetci dobre vieme, momentálne ide o najlepšie vybavený smartfón v portfóliu spoločnosti.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi 12S Ultra
Zdroj: Xiaomi

Aktuálne však nevieme, ktoré všetky regióny model privítajú. Môžeme očakávať, že sa v každej krajine tento smartfón neukáže a rovnako rátame s tým, že v obehu bude obmedzený počet kusov. Xiaomi 12S Ultra však nemusí byť rovnako komerčne dostupný a ak aj áno, bude v predaji ako limitovaná edícia. S cenou modelu sa však vôbec nečudujeme, s najväčšou pravdepodobnosťou sa mu nedostane taký dopyt ako u klasického lacnejšieho smartfónu. Svoje publikum a fanúšikovskú základňu však určite získa. Za spomenutie však stojí tiež to, že cena sa oproti čínskej môže výrazne navýšiť. Na trhu by sa tak mohol objaviť s cenovkou okolo 1200€.

Stane sa z neho nový Mi MIX Alpha?

Možno si spomínate na zaujímavý model s označením Mi MIX Alpha. Tento smartfón v roku 2019 poriadne zamával trhom so smartfónmi keď prišiel ako model s displejom po oboch stranách zariadenia. Koncept smartfónu od Xiaomi v sebe nemal žiadne tlačidlá po bočných stranách a nahrádzalo ich softvérové riešenie. Ak si však spomínate na tento model, na trhu ostal len ako koncept. Objavil sa aj v Európe a prechádzal rôzne predajne Mi Store, kde sa predstavil fanúšikom, ktorí si ho mohli vyskúšať. V súčasnosti však nevylučujeme, že globálna prítomnosť modelu Xiaomi 12S Ultra by nebola dosť podobná.

V každom prípade pre vás máme dobré správy. Ak ste čakali na smartfón zo série Xiaomi 12S na globálnom trhu, ešte stále nemusíme strácať nádej. Novinka s kamerou od Leicy a aktuálne najvýkonnejším čipsetom od Qualcommu sa možno dostane aj ku nám.

Zvážili by ste kúpu modelu Xiaomi 12S Ultra? Alebo vám príde jeho cena až príliš vysoká? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close