SpravodajstvoXiaomi

Smartfóny z radu Xiaomi 12S s kamerou Leica do Európy zrejme neprídu: Xiaomi má pre nás iné prekvapenie!

Séria Xiaomi 12S ostane exkluzívna pre Čínu, no Xiaomi už teraz plánuje niekoľko fotomobilov, ktoré prídu aj ku nám.

Ak ste včera sledovali predstavenie nových produktov od Xiaomi vrátane modelovej série Xiaomi 12S, určite ste si všimli, že čínsky gigant to s kamerami od spoločnosti Leica myslí vážne. Keďže ide o prvé smartfóny vzniknuté z tejto spolupráce, Xiaomi sa snažilo vytvoriť to najlepšie, čo sa momentálne dá. Aj napriek tomu, že tieto smartfóny znejú lákavo a určite by sme si ich radi aspoň vyskúšali, oficiálne sa zrejme do Európy vôbec nedostanú. Informuje nás o tom portál androidauthority.com, ktorý sa spojil so Xiaomi prostredníctvom mailu. Na druhú stranu sa však chystá predstavenie ďalších smartfónov s kamerou od Leicy, ktoré ku nám určite prídu.

Séria Xiaomi 12S do Európy nepríde

Už počas predstavenia smartfónov Xiaomi informovalo, že všetky predstavené produkty počas včerajšieho odhaľovania sú určené pre Čínu. Globálna distribúcia týchto produktov sa však nevylúčila, a preto sme všetci čakali na to, že sa séria Xiaomi 12S objaví aj na našom trhu. Do Európy však tieto produkty nezamieria ako informuje portál Android Authority, ktorý sa so spoločnosťou spojil.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Xiaomi ponúkne sériu Xiaomi 12S exkluzívne v domácej Číne.

Takto reagoval čínsky gigant na otázku, či sa nové smartfóny s kamerou od Leicy objavia aj na našom trhu. A aj keď sa podľa tohto vyjadrenia na našich predajných pultoch smartfóny neobjavia, stále pre nás ostáva možnosť kúpy týchto zariadení z Číny. Tu si však musíme dať pozor, pretože smartfóny nepodporujú naše rozšírené pásmo pre 4G LTE pripojenie známe ako B20. 4G siete by sme si teda mohli užívať len v rámci mesta. Spoločnosť nás však potešila ešte jedným vyjadrením.

Naše strategické partnerstvo v oblasti zobrazovacej technológie bude mať dlhodobé dôsledky aj mimo tejto série, tiež aj na medzinárodný trh.

Leica príde nakoniec aj do Európy

Ak by sme si teda chceli kúpiť Xiaomi smartfón s kamerou od Leicy, nemusíme si objednávať sériu Xiaomi 12S z Číny. Xiaomi nás totiž plánuje potešiť ďalšími smartfónami so špičkovou kamerou, ktoré sa objavia aj na globálnom trhu. Už teraz leakeri získavajú prvé informácie o smartfónoch, ktoré by takúto kameru mohli získať. Jedným z takých leakerov je aj známy Kacper Skrzypek, ktorý poukazuje na smartfón so zaujímavou kamerou.

Tento model by teda mohol získať až 200mpx snímač kamery, pričom séria Xiaomi 12S ponúka 50mpx širokouhlé snímače. V prípade modelu Xiaomi 12S Ultra sa rozprávame o 1″ Sony IMX989, to však nič nemení na fakte, že nový model by mohol mať ešte lepšie výsledky v oblasti fotografie. Zatiaľ nie je známe, kedy by takýto model mohol prísť a ani čo by mal ponúknuť. Ak však máme odhadnúť o ktorý model by mohlo ísť, tipli by sme si Xiaomi MIX 5, keďže pôjde podľa všetkého o prémiový model. A séria Xiaomi MIX je prémiovým radom, ktorý ponúka prevratné novinky. Takou novinkou bude samozrejme aj 200mpx snímač kamery.

Plánovali ste kúpu niektorého modelu zo série Xiaomi 12S? A zvážite jeho kúpu aj v prípade čínskej distribúcie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close