SpravodajstvoXiaomi

Modelový rad Xiaomi 12S je na svete: Leica kamera a špičkový výkon vďaka čipsetu Snapdragon 8+ Gen 1!

Modelový rad Xiaomi 12S je medzi nami. Tri smartfóny z vlajkovej série spoločnosti Xiaomi ponúkajú len to najlepšie, čo na trhu nájdeme.

O spolupráci Xiaomi a spoločnosti Leica sme vedeli už dlhšu dobu. Po ukončení spolupráce Leicy a Huawei si nemecký špecialista na kamery našiel nového partnera a aj vďaka tomu sme dnes mohli sledovať predstavenie prvých modelov od Xiaomi s takouto kamerou. Sériu utvorili hneď tri smartfóny, pričom sa môžeme pozerať na základný Xiaomi 12S, jeho Pro verziu a nakoniec aj model s prívlastkom Ultra. Nová generácia vlajkových lodí má rozhodne čo ponúknuť, poďme sa teda pozrieť, ako nakoniec vyzerajú. Najnovší Snapdragon 8+ Gen 1 v nich nesmie chýbať a táto výbava vás určite osloví!

Xiaomi 12S ako základ špičkovej série

Základný model série prináša čipset Snapdragon 8+ Gen 1, ktorý prináša až o 10% vyšší výkon CPU a GPU v porovnaní s čipsetom Snapdragon 8 Gen 1, ktorý nájdeme v sérii Xiaomi 12. CEO spoločnosti, Lei Jun taktiež oznámil, že vyšší výkon si vyžaduje aj väčšie zahriatie smartfónu. To však nehrozí v sérii Xiaomi 12S, ktorá s vrcholným čipsetom od Qualcommu pracuje tak, aby výkon smartfónu narástol, no zahriatie smartfónu a spotreba energie klesli. Teraz sa však zameriame na displej smartfónu, ktorý môže osloviť milovníkov menších smartfónov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako ste si už možno všimli, menšie smartfóny sú dnes opäť v kurze. Xiaomi 12S vychádza vo viacerých ohľadoch z modelu Xiaomi 12 vrátane displeja a veľkosti konštrukcie. Nájdeme v ňom 6.28″ AMOLED displej s podporou 120Hz obnovovacej frekvencie, ochranou Corning Gorilla Glass Victus a tiež podporou Dolby Vision. Posunieme sa však od displeja ďalej a to rovno k nabíjaniu. V smartfóne nájdeme 4500mAh batériu s podporou 67W nabíjania. Nechýba mu však ani podpora 50W bezdrôtového nabíjania a 10W reverzného nabíjania.

Xiaomi 12S launch 1
Zdroj: Xiaomi

Čo sa týka kamery, Xiaomi 12S ponúkne tri snímače kamery. O lepšie snímky sa však postarala samozrejme spoločnosť Leica, ktorá je novým obchodným partnerom Xiaomi. Hlavný snímač kamery má 50mpx a ide o Sony IMX707, ktorý prináša ešte lepšie výsledky, ako Sony IMX766 v základnom Xiaomi 12. Ultraširoký snímač ponúkne 13mpx a telefoto makro snímač má 5mpx. Kamera ďalej ponúka aj optickú stabilizáciu obrazu, čo je obrovskou prednosťou pre fotomobil. O selfie snímky sa postará 32mpx selfie snímač. Medzi prednosti smartfónu rovnako patria aj duálne reproduktory od spoločnosti Harman Kardon, optický snímač odtlačkov prstov pod displejom a mnohé ďalšie drobnosti, ktoré modelu pridávajú na štatúte vlajkovej lode.

Určite vás však zaujíma cena modelu. Xiaomi 12S si budeme vedieť kúpiť už za 3999 juanov, čo je v prepočte približne 571€. Musíme však poznamenať, že globálna cena smartfónu bude určite vyššia.

Pro verzia vychádza z modelu Xiaomi 12 Pro, je však o niečo lepšia

2K 6.73″ LTPO AMOLED displej s podporou 120Hz obnovovacej frekvencie, 1B farieb a Dolby Vision, Snapdragon 8+ Gen 1 a pokročilé chladenie. Toto je základ modelu, ktorý vychádza zo známeho Xiaomi 12 Pro, no prináša vylepšenia, ktoré z neho robia Xiaomi 12S Pro. Práve Snapdragon 8+ Gen 1 rieši jeden z najväčších problémov modelu Xiaomi 12 Pro, ktorým bolo prehrievanie. Modelu nechýba ani 4600mAh batéria a model môžeme nabíjať až 120W adaptérom. Pre bezdrôtové nabíjanie bude stropom 50W a nezabudnime ani na 10W reverzné nabíjanie.

Čo sa týka kamery, Xiaomi 12S Pro ponúkne rovnako hlavný snímač kamery v podobe 50mpx Sony IMX707. Doplnia ho však ďalšie dva 50mpx snímače s úlohou ultraširokého a telefoto snímača. Rovnako ako v celej sérii k lepším snímkam dopomáha Leica. Spomenieme však aj podporu optickej stabilizácie obrazu a dvojnásobného optického zoomu.

Xiaomi 12S launch 2
Zdroj: Xiaomi

Pozrime sa však na cenu modelu Xiaomi 12S Pro. Pro verziu smartfónu s kamerou od Leicy si budeme vedieť kúpiť už od 4699 juanov, čo je v prepočte 671€. Rovnako ako v prípade základného modelu, globálna cena bude určite o niečo vyššie.

Xiaomi 12S Ultra

Posledným modelom zo série je Xiaomi 12S Ultra ako najlepšie vybavený smartfón série. Rovnako ponúka čipset Snapdragon 8+ Gen 1, pričom o rýchlosť sa postará úložisko týpu UFS 3.1 a nechýba ani 2K 6.73″ displej. V tomto prípade ide o LTPO2 AMOLED displej s podporou 120Hz obnovovacej frekvencie. O výdrž sa postará 4860mAh batéria s podporou 67W nabíjania, 50W bezdrôtového a 10W reverzného nabíjania.

Xiaomi 12S Ultra
Zdroj: Xiaomi

Prednosťou modelu Xiaomi 12S Ultra bude však jeho kamera. Hlavný snímač je v tomto prípade 1″ Sony IMX989 s 50 megapixelmi. Doplnia ho ďalšie dva 48mpx snímače, ktoré budú slúžiť ako ultraširoký a telefoto snímač. V tomto prípade môžeme čakať 5x optický zoom a rovnako aj optickú stabilizáciu obrazu. Smartfón bude schopný natáčať aj 8K videá pri 24fps. Xiaomi 12S nevynecháva ani reproduktory od Harman Kardon či optický snímač odtlačkov prstov pod displejom.

Xiaomi 12S Ultra 1
Zdroj: Xiaomi

A cena smartfónu? Xiaomi 12S Ultra bude v Číne štartovať s cenou 5999 juanov, čo je v prepočte 857€. Globálna cena bude samozrejme vyššia.

Ktorý model z tejto trojice vás oslovil najviac? A zvažujete kúpu niektorého z nich? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close