Týmto mýtom o operačnom systéme Android stále verí množstvo ľudí: Patríte medzi nich?
Operačný systém Android nie je vôbec komplikovaný a nie je náchylný na vírusy. Pozrite sa na najčastejšie mýty o systéme.
Operačný systém Android je tu s nami už od roku 2008, odkedy získal obrovskú popularitu medzi používateľmi smartfónov. Za tie roky sa však okolo aktuálne najpoužívanejšieho operačného systému objavilo veľké množstvo mýtov, z ktorých niektoré trvajú do dnešného dňa. Viacerí ľudia stále veria napríklad tomu, že Android je komplikovaný operačný systém alebo že smartfóny s týmto operačným systémom sú jednoducho lacné. Ako to však v skutočnosti je? Na päticu mýtov sa pozrel portál howtogeek.com, pričom aj odhalil ako to v skutočnosti je. Ak teda stále veríte niektorým mýtom ohľadom populárneho operačného systému od Googlu, možno je ten správny čas, aby ste svoje presvedčenie zmenili.
Android smartfóny nestoja veľa
Hneď na začiatok sa pozrieme na jeden z najrozšírenejších mýtov medzi používateľmi smartfónov. Áno, v porovnaní s konkurenčným iPhonom môžeme povedať, že Android smartfóny ponúkajú aj lacnejšie riešenia. Tie sú určené skôr pre menej náročných používateľov, no smartfóny s Androidom vedia byť aj kvalitnejšie. Medzi týmito smartfónmi nájdeme aj vlajkové lode s najnovšou výbavou, herné zariadenia a kvalitné zariadenia, ktoré nám vydržia aj niekoľko rokov. Práve preto nemôžeme povedať, že smartfóny s Androidom sú vo všeobecnosti lacnou záležitosťou. Všetko je to o kvalite a tak, ako vieme nájsť lacný smartfón za 100€, tak na trhu nájdeme aj modely s cenou nad 1000€.
Smartfóny s Androidom sú náchylnejšie na vírusy
Ďalší z populárnych mýtov o Androide je, že smartfóny s týmto operačným systémom sú plné vírusov a neustále sa vystavujú riziku. Nie je to však v skutočnosti tak. Android smartfóny sú do takej miery bezpečné, ako si ich spravíme sami, no toto pravidlo platí vo všeobecnosti pre všetky zariadenia, či už sa rozprávame o Androidoch, iPhonoch alebo aj o počítačoch so systémom Windows, macOS alebo Linux. Práve preto existuje niekoľko opatrení, ktoré by sme mali dodržiavať, ak nechceme svoj smartfón a svoju bezpečnosť ohroziť.
Android nezvláda multitasking a viacero aplikácií
Ďalším populárnym mýtom medzi používateľmi smartfónov je to, že operačný systém Android nezvláda využívať viacero aplikácií naraz, a preto ich potrebujeme zatvárať. Rovnako sa rozpráva aj o tom, že smartfóny s Androidom nezvládajú procesy na pozadí, následkom čoho sú tieto smartfóny spomalené a zasekané. Operačný systém od Googlu je však dávno pokročilým systémom, ktorý zvláda akékoľvek úkony. Všetko sa však odvíja od hardvéru, aký v smartfóne máme.
iOS je jednoduchší na používanie
Veľa používateľov smartfónov radšej siahne po iPhone s operačným systémom iOS len preto, že má byť ľahší pre používanie. Dnes je však systém Android natoľko vyspelý, že ho zvládneme jednoducho ovládať a prispôsobiť si ho podľa vlastných potrieb. Ani iOS zároveň už dávno nie je čo býval. Systém od spoločnosti Apple za tie roky nazberal množstvo funkcií, ktoré ho dokážu skomplikovať. Výsledkom vie byť teda menej intuitívny systém zo strany Applu, nie zo strany Googlu.
Neprehliadni
Android smartfóny sú škaredé
Tento mýtus sa týka ako softvéru, tak aj hardvéru smartfónov. Medzi ľuďmi totiž panuje názor, že operačný systém Android jednoducho nie je atraktívny. Pravdou však je, že smartfóny s týmto operačným systémom si vieme upraviť podľa seba. Ako teda bude naše rozhranie vyzerať je len na nás. Rovnako musíme rátať aj s tým, že aj dizajn smartfónov sa líši od modelu k modelu. A zatiaľ čo medzi konkurenčnými iPhonami nájdeme minimálne rozdiely v dizajne, Android smartfóny vedia byť rôzne.
Verili ste stále niektorému z týchto mýtov o Androide? A poznáte ešte aj nejaké iné? Podeľte sa s nami v komentároch!
Komentáre