BezpečnosťNávodySpravodajstvo

Túto funkciu si vo vašom Google účte okamžite zapnite, predvolene je vypnutá. Pomôže vám v ochrane pred online hrozbami!

Účet Google ponúka zlepšené bezpečnostné prehliadanie, ktoré ochráni váš Gmail a prehliadač pred online podvodmi.

Phishingové e-maily sú stále pomerne výraznou hrozbou. Je pravda, že niektoré dokážete rozoznať na prvý pohľad, no aj práve kvôli týmto zlým príkladom, sa tie lepšie stávajú oveľa nebezpečnejšie. Rozmachom umelej inteligencie, sa tento typ podvodu stáva plynúcim časom čoraz sofistikovanejším a je ho ťažšie rozoznať od regulárnych správ.

Na našom portáli sa téme phishingu venujeme často a stále upozorňujeme na nové podvody a ako sa im môžete vyhnúť. Ak je však téma bezpečnosti na internete pre vás dôležitá (čo by mala byť), určite by ste nemali prehliadnuť dôležitú funkciu, ktorú ponúka prehliadač Chrome, no stačí ju len zapnúť a ochránite aj vašu Gmail schránku.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako si vylepšenú ochranu aktivovať?  

Funkcia, ktorú hľadáme, sa nazýva Zlepšené bezpečnostné prehliadanie a jej aktivácia vám zaberie len pár sekúnd. Ak používate prehliadač Chrome, kliknite na ikonu svojho profilu v pravom hornom rohu obrazovky a zvoľte si možnosť Spravovať účet Google. Následne kliknite na podkategóriu Zabezpečenie a v nej nájdete funkciu Zlepšené bezpečné prehliadanie.  

Ako viete lepšie ochrániť vašu mailovú schránku pred phishingom?
Zdroj: Vosveteit.sk

Kliknite na možnosť Spravovať zlepšené bezpečné prehliadanie. Prehliadač vás zavedie do nového okna, kde stačí funkciu zapnúť prepínacím tlačidlom a následne potvrdiť vyskakovacie okno.  

Ako viete lepšie ochrániť vašu mailovú schránku pred phishingom?
Zdroj: Vosveteit.sk

Zlepšené bezpečnostné prehliadanie nechráni len vašu e-mailovú schránku. Ide o komplexnú funkciu, ktorá vás ochráni aj pred ďalšími hrozbami, ktoré striehnu v online priestore. Ochráni vás napríklad pred phishingovými stránkami, ktoré sa môžu vydávať za falošné e-shopy, stránky populárnych aplikácií, stránky napodobňujúce bankové portály, sociálne siete a ďalšie. Zároveň vás pomôže v ochráne pred malvérom, ktorý môže na nedôveryhodných stránkach existovať.  

Zlepšené bezpečnostné prehliadanie dokáže reagovať aj na nové hrozby

Zlepšené bezpečnostné prehliadanie zároveň nie je novinkou. Ide o funkciu, ktorá v Google účtoch existuje už od roku 2021. Stále však o nej mnohí nevedia. Funkcia pracuje na pozadí a kontroluje všetko od navštívených stránok, cez sťahovanie v prehliadači až po e-maily, ktoré vám prídu do Gmail schránky.  

Ide o funkciu, ktorá vám pomôže chrániť sa v rapídne meniacom svete. Phishingové stránky pribúdajú ako huby po daždi a štandardná ochrana málokedy nestíha reagovať na nové hrozby, ktoré vznikajú rýchlym tempom. Mali by ste však vedieť, že aktivovaním tejto funkcie budete s Googlom zdieľať viac informácií o vašom prehliadaní. Je teda len a len na vás, ako sa rozhodnete.  

Chrániť sa dá na internete rôznymi spôsobmi a ak je pre vás súkromie a bezpečnosť na internete dôležitá, určite poznáte aj alternatívne spôsoby ochrany. Zlepšené bezpečnostné prehliadanie je však užitočné hlavne v tom, že ide o automatickú funkciu, ktorá vás bude chrániť bez toho, aby ste sa o ňu museli ďalej starať. Zlepšenú ochranu prehliadania preto odporúčame. Zároveň odporúčame aj naše články, v ktorých radíme aj to, ako sa chrániť pred podvodníkmi na iných platformách.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close