Toto sú najpredávanejšie smartfóny za rok 2022: Uhádnete, ktoré sa objavili na TOP pozíciach?

Ktoré smartfóny sa objavili na TOP priečkach v predajoch za rok 2022? Pozrite sa s nami na ich zoznam, dominoval jeden výrobca.

Lacný smartfón Xiaomi
Zdroj: Unsplash.com (Đức Trịnh, úprava Vosveteit.sk)

Aj napriek poklesu predajov smartfónov sa počas roku 2022 predalo veľké množstvo zariadení najmä z dielní popredných výrobcov. Darilo sa spoločnostiam ako Apple, Samsung či Xiaomi, ktoré dnes tvoria trojicu TOP výrobcov telefónov na trhu. Aj keď však vieme, ktoré spoločnosti patria medzi špičku na trhu, tak nám to neprezrádza, o ktoré modely bol najväčší záujem. Na stránke counterpointresearch.com sa však teraz objavil rebríček telefónov, ktoré sa na globálnom trhu predávali najviac a používatelia si ich nadmerne obľúbili. Ktoré smartfóny sa teda nachádzajú na TOP desiatich priečkach v predajoch za rok 2022? Pozrite sa na to spolu s nami!

Rebríčku najpredávanejších smartfónov dominoval Apple

Ako sme už spomenuli, TOP trojicu najobľúbenejších výrobcov smartfónov na trhu tvoria spoločnosti Apple, Samsung a Xiaomi. Nikoho tak neprekvapí, keď sa práve modely od týchto spoločností budú nachádzať na TOP priečkach celkovo najobľúbenejších smartfónov za rok 2022. Prvé miesto tak obsadil model iPhone 13, ktorý suverénne porazil konkurenčné smartfóny. S výrazným rozdielom sa tak za ním nachádza model iPhone 13 Pro Max. Tieto modely tvorili veľký podiel predajov spoločnosti počas celého roka, no je potrebné poznamenať, že trojicu uzatvára model iPhone 14 Pro Max, ktorý sa začal predávať až v septembri minulého roka.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Najpredávanejšie smartfóny 2022
Zdroj: counterpointresearch.com

Na štvrtom mieste sa konečne objavil iný smartfón ako ten od spoločnosti Apple. Štvrtú priečku tak obsadil Samsung Galaxy A13 s pomerne rovnakým pomerom na trhu ako iPhone 13 Pro, ktorý ho nasleduje na piatom mieste. Rebríček však ovládla jednoznačne spoločnosť Apple, nakoľko sa v TOP desiatke objavili ďalej modely ako iPhone 12, iPhone 14, iPhone 14 Pro a iPhone SE 2022. Až na poslednom, teda desiatom mieste sa umiestnil ďalší model od Samsungu, teda Galaxy A03.

Používatelia preferujú kvalitu alebo lacné smartfóny

Ako môžete z tabuľky vyčítať aj sami, najviac sa predávali drahšie zariadenia od spoločnosti Apple. Dôkazom je aj fakt, že práve iPhone 14 Pro Max ovládol rebríček predajov okamžite po jeho predstavení. Používatelia však nemali problém siahnuť aj po lacnejšom, no stále novom iPhone SE 2022 alebo po staršom iPhone 12. Ak si však vyberali smartfóny z portfólia Androidov, volili skôr lacnejšie telefóny, teda konkrétne Galaxy A13 či Galaxy A03 od Samsungu.

Prekvapením je, že sa v rebríčku neumiestnil ani jeden model z dielne Xiaomi. Čínsky gigant sa zvyčajne objavuje v podobných štatistikách so svojimi lacnými modelmi. Počas minulého roka sa však na trhu objavilo oveľa menej lacnejších smartfónov z dielne Xiaomi. To sa samozrejme odrazilo aj v tomto rebríčku. Xiaomi má však v pláne predstaviť aj lacnejšie smartfóny v priebehu tohto roka. Budúci rok sa tak možno v rebríčku od Counterpoint research objavia aj tie.

Našli ste na zozname aj svoj smartfón? A prispeli ste počas minulého roka do týchto štatistík? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre