Tieto TOP seriály na Netflixe patria medzi to najlepšie, čo si môžete aktuálne pozrieť

Aj ponuka starších, no kvalitných seriálov na Netflixe je skutočne bohatá.

Netflix najlepsie serialy
Zdroj: Vosveteit.sk, Netflix

Rozmýšľate čo si večer pozrieť na Netflixe? Okrem februárových noviniek v ponuke nájdete aj množstvo dramatických seriálov, do ktorých sa oplatí investovať svoj čas.  

Seriály sú však zložitejšie. Pravdepodobne nikto z nás nechce, aby sa po niekoľkých sériách pokazil, alebo aby autori nezvládli koniec. Nemusíte sa však báť, ak máte dilemu do čoho sa pustiť, prinášame vám 7 ďalších tipov na kvalitné seriálové drámy.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Top seriálové drámy na Netflixe

Advokát 

Začneme náš zoznam klasikou zo súdneho prostredia. Ak vás táto oblasť zaujíma, seriál Advokát je určite tou správnou voľbou. V seriáli budete sledovať idealistického obhajcu Mickeyho Hallera, ktorý sa opäť dostáva do tohto sveta. Spočiatku však rozbieha kariéru zo svojho auta. Už to nie je ideálne, no dostať sa do tejto kariéry pre Mickeyho znamená aj pracovať so svojimi dvoma ex-manželkami.  

Mickey sa dostáva do prípadu plného konšpirácií, ktoré sa naplno rozvinú ako sieť po smrti jeho kolegu, no čakajú na vás aj ďalšie zaujímavé prípady.  

Smrť nás spojí 

Po smrti manžela Jen zisťuje, že nevie, ako vrátiť život do starých koľají. Na terapii sa spoznáva s Judy, zaujímavou osobnosťou, v ktorej nachádza oporu. Nič ale nie je také, ako sa zdá a seriál Smrť nás spojí ponúka nielen dej plný zvratov, ale aj poriadnu dávku čierneho a morbídneho humoru.  

Neuveriteľná 

Neuveriteľná je krimi dráma, ktorá sa zakladá na skutočnej udalosti. Dostanete sa v nej do policajného vyšetrovania rady znásilnení, ktoré sa odohrali v amerických štátoch Colorado a Washington medzi rokmi 2008 a 2011. Príbeh sleduje dve časové roviny. Prvá zachytáva vyšetrovanie dvoch odhodlaných detektívov, ktorí sa nakoniec dokázali dopátrať k pravde. 

Druhá časová os zachytáva príbeh Marie, ktorej svedectvo odštartovalo celé vyšetrovanie. Neuveriteľná je miniséria, ktorá ponúka čerstvý pohľad na klasické kriminálne seriály aj tým, že veľkú pozornosť venuje obetiam útoku a rozbitému právnemu systému Spojených štátov.  

Peaky Blinders 

Peaky Blinders je seriálom, o ktorom ste museli minimálne počuť. Ak ste sa však k nemu ešte nedostali, nenechajte sa ďalej presviedčať. Seriál je zasadený do Anglicka v 19. Storočí a zachytáva príbeh Thomasa Shelbyho, prefíkaného, no rezervovaného bossa zločineckej rodiny. Tommy sa vďaka svojej vynaliezavosti dostáva na vrchol zločineckej hierarchie v Birminghame po prvej svetovej vojne a čoskoro ho ambície dovedú ešte ďalej.  

Squid Game 

Rovnako ako Peaky Blinders aj Squid Game sa stal celosvetovým fenoménom. Momentálne sa pripravuje druhá séria, no ak ste tomuto seriálu nedali ešte šancu, prichádzate o naozaj skvelý zážitok. Kórejská dráma nám ukazuje životy ľudí, ktorí sa ocitli vo finančnej tiesni a prihlásili sa do “Squid Game”, ktorá pozostáva z niekoľkých detských hier. Víťaz dostane obrovskú finančnú odmenu, no súťažiaci zisťujú, že prehra znamená ich smrť.  

Polnočná omša 

Tentokrát tu máme aj niečo pre milovníkov hororu. Za týmto počinom stojí Mike Flanagan, ktorý sa stal synonymom pre hororový žáner. Polnočná omša je zasadená na izolovaný ostrov, na ktorý prichádza charizmatický mladý kňaz. Krátko po jeho príchode sa začnú diať rôzne zázraky. Ak máte radi pomalé, no nervydrásajúce horory, v tomto sa určite nájdete. Hoci seriál začína pomaly, ťažká atmosféra sa postupom času ešte viac zahusťuje. Nakoniec sa však podmanivo desivej atmosféry dočkáte a dostanete oveľa viac, než ste čakali.  

Mo 

Seriál Mo zachytáva život palestínskeho utečenca hľadajúceho azyl v Spojených štátoch. Tento príbeh je čiastočne inšpirovaný skutočnou udalosťou a zachytáva nielen proces žiadania o azyl, ale aj finančné, rodinné a ďalšie problémy týchto ľudí. Seriálu nechýba ostrý humor, ale aj reflexia nad rôznymi hodnotami.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre