APLIKÁCIE A HRYNávody

Tieto kódy v Gmaili vám pomôžu rýchlo nájsť zapatrošenú správu, ktorú práve hľadáte

Pozrite sa na tieto kódy, ktoré ponúka Gmail a pomôžte si nimi pri vyhľadávaní starších e-mailov v schránke. Ušetríte tak množstvo času.

Služba Gmail je azda najviac využívaným e-mailovým klientom, ktorý používatelia využívajú. Prináša so sebou veľa výhod, pričom jednou z najväčších výhod je bezpochyby veľké 15GB úložisko, ktoré majú používatelia zadarmo. Okrem toho je však aplikácia pre smartfóny, no aj prostredie vo webovom prehliadači veľmi prehľadné a vyzná sa v ňom takmer každý. Aj vám sa však možno niekedy stalo, že ste hľadali konkrétny e-mail, no nevedeli ste ho nájsť podľa kľúčových slov. K vyhľadávaniu však slúži množstvo skratiek, ktoré môžeme využiť a vyhľadať tak e-mail, ktorý potrebujeme. Aké skratky však aplikácia Gmail ponúka a ako ich môžeme správne využiť? Na to sa teraz pozrieme spoločne.

Hľadáte e-mail odoslaný / prijatý v konkrétnom časovom úseku?

Možno e-mail, ktorý vo svojej schránke hľadáte, ste prijali v určitom časovom okne. Namiesto toho, aby ste však nekonečne prechádzali e-maily, kým sa dostanete po dané obdobie môžete zadať príkaz a zobrazia sa vám všetky e-správy, ktoré Gmail eviduje v rámci konkrétneho časového úseku. Stačí vám zadať príkaz do riadka s vyhľadávaním a e-maily sa vám zobrazia. Využiť tak môžete tieto príkazy.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
 • before:mesiac/deň/rok. Príklad, ako môžete využiť tento príkaz: before:05/31/2023. Príkaz vám ukáže všetky e-maily prijaté pred vami uvedeným dátumom.
 • older:rok/mesiac/deň. Príklad, ako môžete využiť tento príkaz: older:2023/05/31. Príkaz vám ukáže všetky e-maily staršie ako vami uvedený dátum.
 • after:rok/mesiac/deň. Príklad, ako môžete využiť tento príkaz: after:2023/05/31. Príkaz vám ukáže všetky e-maily prijaté po vami uvedenom dátume.
 • newer:mesiac/deň/rok. Príklad, ako môžete využiť tento príkaz: newer:05/31/2023. Príkaz vám ukáže všetky e-maily novšie ako vami uvedený dátum.
Gmail skratky vyhľadávanie e-mailov
Zdroj: Vosveteit.sk

Gmail povoľuje vyhľadávať aj v prílohách

Ak hľadáte konkrétnu prílohu v e-maile, mali by ste skúsiť vyhľadávanie podľa konkrétnej veľkosti e-mailu. Aj túto možnosť v sebe skrýva Gmail a ak viete, akú približnú veľkosť by príloha mohla mať, môžete tak pekne vyfiltrovať e-maily, ktoré vám nevyhovujú. Príkazy sú nasledovné.

 • smaller:XM. Príklad, ako môžete využiť tento príkaz: smaller:15M. Príkaz vám ukáže všetky e-maily s veľkosťou menšou ako vami uvedený údaj.
 • larger:XM. Príklad, ako môžete využiť tento príkaz: larger:15M. Príkaz vám ukáže všetky e-maily s veľkosťou väčšou ako vami uvedený údaj.
 • size:XM. Príklad, ako môžete využiť tento príkaz: size:15M. Príkaz vám ukáže všetky e-maily s veľkosťou presnou ako vami uvedený údaj.

Vyhľadávať môžete aj rôzne kategórie

Niekedy neviete, ako veľký e-mail je a ani kedy vám prišiel. Čo však viete je, že obsahoval prílohu PDF, bol neprečítaný či mal v predmete konkrétne slovo. Využiť tak môžete tieto skratky pre Gmail, ktoré vám pomôžu vyhľadať e-mail podľa konkrétnych znakov.

 • filename:názov. Príklad, ako môžete využiť tento príkaz: filename:PDF. Príkaz vám ukáže všetky správy s konkrétnym názvom alebo typom súboru.
 • subject:predmet. Príklad, ako môžete využiť tento príkaz: subjet:stretnutie. Príkaz vám pomôže vyhľadať e-mail podľa kľúčového slova v predmete.
 • category:kategória. Príklad, ako môžete využiť tento príkaz: category:hlavné. Príkaz vám ukáže všetky správy v konkrétnej kategórii.
 • label:štítok. Príklad, ako môžete využiť tento príkaz: label:priatelia. Príkaz vám ukáže všetky správy spojené s konkrétnym štítkom.
 • from:meno. Príklad, ako môžete využiť tento príkaz: from:Jozef. Príkaz vám ukáže všetky správy od konkrétnej osoby.
 • to:meno. Príklad, ako môžete využiť tento príkaz: to:Jozef. Príkaz vám ukáže všetky správy určené konkrétnej osobe.
 • has:attachment. Príkaz vám ukáže všetky správy s prílohou.
 • has:youtube. Príkaz vám ukáže všetky správy s odkazom na YouTube.
 • is:important. Príkaz vám ukáže všetky správy označené ako dôležité.

Poznali ste tieto príkazy pre službu Gmail? A využijete niektoré z nich? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close