ANDROIDNávody

Tieto 3 nastavenia si ihneď zmeňte vo vašom smartfóne. Pomôžu vám ušetriť kvantum úložného priestoru

Pravdepodobne ste sa už stretli s tým, že vám došiel úložný priestor v smartfóne. Pozrite sa na nastavenia týchto 3 populárnych aplikácií, ktoré vám ušetria kvantum úložiska.

Pravdepodobne sa vám už stalo, že vám smartfón hlásil nedostatok miesta. Ak tieto oznámenia ignorujete, tak vedzte, že nerobíte dobre. Dôvodom je, že ak nemáte najmenej 10% až 20% voľného interného úložiska, tak vám smartfón bude sekať. Dôvodom je, že zariadenie potrebuje dostatok voľného priestoru, aby mohol vykonávať operácie.

Téme, čo by ste si mali odstrániť zo zariadenia, sme sa venovali už viackrát vrátane toho, ako identifikujete aplikácie či súbory, ktoré zaberajú veľa priestoru. Dnes sa pozrieme na rôzne nastavenia aplikácií, ktoré používa väčšina z nás, ktoré spôsobujú, že sa nám zapĺňa úložisko rýchlejšie, než je bežné.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tieto nastavenia v aplikáciách zmeňte, ušetrite tak kvantum úložného priestoru

Vypnite si automatické sťahovanie súborov v Gmaili

Vedeli ste, že Gmail automaticky sťahuje súbory do vášho zariadenia? Ak dostávate len textové správy, tak sa nič nedeje, no ak vám chodia aj e-maily s fotografiami či videami, tak to môže byť problém. Ak si želáte zmeniť toto nastavenie, tak si otvorte Gmail a kliknite na ikonu troch vodorovných čiarok v ľavom hornom rohu a otvorte možnosť Nastavenia. Ak máte v aplikácii viac účtov, tak treba vypnutie príloh deaktivovať pre každý z nich. Vyberte si teraz účet a zrolujte ponuku smerom dole k možnosti Stiahnutie príloh. Presvedčte sa, že máte túto funkciu vypnutú.

AKo si uvoľniť miesto v Gmaily, alebo smartfóne
Zdroj: Vosveteit.sk

Vypnite si sťahovanie multimediálneho obsahu vo WhatsApp a Telegrame

WhatsApp a Telegram sa tešia veľkej obľube v našom regióne. No rovnako, ako aj Gmail, tak aj tieto aplikácie predvolene sťahujú do vášho zariadenia obrázky či videá. Problémom to je obzvlášť ak odoberáte rôzne kanály. S každým príspevkom totiž si sťahujete do internej pamäte obsah, ktorý vám neskôr zaberá priestor. Postup v aplikáciách, ako toto nastavenia vypnúť, je prakticky identický. My si ho ukážeme na aplikácii WhatsApp.

Otvorte si aplikáciu a kliknite na tri zvislé bodky. Potom si otvorte Nastavenia aplikácie a choďte do sekcie Úložisko a dáta. Zrolujte ponuku k možnosti Uložiť média automaticky. Vypnite si následne ukladanie dát do zariadenia.

Zapnite si Archivovanie aplikácií v Google Play

Ďalšia funkcia, o ktorej takmer nikto nevie, je možnosť archivovania aplikácií v Obchode Play. Ide o nástroj, ktorý vám automaticky archivuje aplikácie, ktoré nepoužívate, keď vám dochádza úložisko. Môžete rátať približne s 60% úsporou priestoru oproti pôvodnej veľkosti aplikácie. Nebojte sa, keď budete neskôr aplikáciu sťahovať, tak sa vám stiahne do zariadenia a budete môcť pokračovať odtiaľ, kde ste ju použili naposledy.

K tomuto nástroju sa dostanete potom, ako si otvoríte Obchod Play. Kliknite na váš profilový obrázok a otvorte si Nastavenia. Rozkliknite možnosť Všeobecné. Potom zrolujte ponuku smerom k možnosti archivovania aplikácií, zapnite ju.

Obchod Play Automaticka archivacia aplikacii
Zdroj: Vosveteit.sk

V prípade, ak by ste potrebovali pomôcť, ako preriediť uložené dáta v smartfóne, dovoľte nám, dať vám do pozornosti tento návod, v ktorom sme sa tejto téme venovali podrobnejšie.

Ak poznáte aj vy nejaké ďalšie triky a tipy na ďalšie nastavenia populárnych aplikácií, dajte nám ich vedieť nižšie alebo na sociálnych sieťach.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close