ANDROIDNávody

Ako môžete zistiť, ktoré aplikácie zaberajú vo vašom Androide najviac úložného miesta?

Pozrite sa, ako môžeme odhaliť aplikácie, ktoré zaberajú vo vašom Android smartfóne najviac úložného miesta a ako ich môžete odstrániť.

Úložný priestor v smartfóne nie je neobmedzený. Zo začiatku, keď je smartfón nový, si tento fakt veľmi neuvedomujeme. No po čase, keď sa jeho chod spomaľuje si na to rýchlo spomenieme. Pri upratovaní zariadenia sa zväčša zameriame na fotky a videá v galérii. No aplikácie vedia zabrať mnohonásobne väčšie miesto v pamäti zariadenia. Problém pritom plynúcim časom je vypuklejší pri aplikáciách, ktoré plynúcim časom kopia ďalšie a ďalšie dáta. Na tému upozorňuje web howtogeek.com.

Keď si sťahujeme aplikáciu, všimneme si jej veľkosť pri inštalácii v Obchode Play. No táto informácia je neplatná prakticky na druhý deň. S každou aktualizáciou sa veľkosť aplikácie zväčšuje. Plus keď k tomu pripočítame všetky dáta, ktoré si daná aplikácia ukladá, vznikne nám z toho pomerne veľké číslo. Preto by ste si určite mali skontrolovať veľkosť nainštalovaných aplikácií.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako skontrolovať veľkosť nainštalovaných aplikácií

Postup je veľmi jednoduchý. Stačí otvoriť aplikáciu obchod Play a kliknúť na profilovú fotografiu v pravej hornej časti. Následne je potrebné kliknúť na Správa aplikácií a zariadení (pozn. redakcie: podľa verzie obchodu Play v niektorých prípadoch je potrebné otvoriť sekciu Moje aplikácie a hry).

obchod play správa aplikácií
Zdroj: vosveteit.sk

Po otvorení danej sekcie sa prepnite na kartu s názvom Správa (pozn. redakcie: v ponuke môžete mať i možnosť Nainštalované. Následne kliknite na možnosť Úložisko). V tejto sekcii uvidíte zoznam všetkých nainštalovaných aplikácií (teda tých, ktoré ste nainštalovali prostredníctvom obchodu Play). Pod názvom danej aplikácie uvidíte aj jej veľkosť buď v GB alebo v MB (1GB = 1024 MB). Pre zoradenie aplikácií podľa veľkosti kliknite na filter (tri čiarky vedľa Aplikácie a hry…) a vyberte možnosť Veľkosť.

obchod play triedenie aplikácií
Zdroj: vosveteit.sk

Obchod Play následne zoradí aplikácie podľa ich veľkosti od tej najväčšej po najmenšiu, čo vie výrazne pomôcť hlavne pri čistení a vymazávaní nepotrebných aplikácií. Ak chcete danú aplikáciu vymazať, stačí označiť okienko napravo od nej a kliknúť na ikonu koša v hornej časti.

obchod play vymazanie aplikácie
Zdroj: vosveteit.sk

Častokrát si ani neuvedomujeme veľkosť rôznych aplikácií a ľahko na ich prítomnosť zabudneme. No s funkciou automatického aktualizovania tieto aplikácie iba naberajú na veľkosti a zbytočne zaberajú priestor v zariadení. Preto si daný zoznam postupne prejdite a vymažte tie aplikácie, ktoré už nepoužívate. Vaše zariadenie sa vám za to poďakuje.

V závere nám dovoľte dať vám do pozornosti i tip na to, že ak si aplikáciu chcete ponechať, tak prostredníctvom nastavení smartfónu v rámci sekcie Správy aplikácií, môžete z aplikácie odstrániť dočasné dáta a tak zredukujete jej veľkosť.

Pevne veríme, že tip na funkciu vyššie vás oslovil.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close