SamsungSpravodajstvo

Tento fotoaparát pre smartfóny sa takmer vyrovná ľudskému oku: Pracuje na ňom Samsung!

Samsung údajne pracuje na snímačoch pre fotoaparát, ktoré sa približujú ľudskému oku. Do telefónov by mali prísť o pár rokov.

Ešte pred pár rokmi by sme si povedali, že 200-megapixelové snímače fotoaparátov v smartfónoch sú nemožné. Juhokórejská spoločnosť Samsung nám však dokázala, že nič nie je nemožné a dnes už na trhu nájdeme viaceré, aj lacnejšie telefóny s takýmto snímačom vo výbave. Cieľom Samsungu je podľa všetkého vyrovnať sa ľudskému oku, ktoré má medzi 500 až 600 megapixelmi. Teraz sa ale vďaka portálu androidauthority.com dozvedáme o tom, že práve v Samsungu sa tejto hodnote približujú a pracovať majú na snímači, ktorý by mal až 440 megapixelov. Nie je to však jedinou novinkou, ktorá by už v priebehu najbližších rokov mala pristáť v bežne predajných smartfónoch.

Samsung by mohol predstaviť 440-megapixelový snímač fotoaparátu

Podľa posledných informácií juhokórejská spoločnosť Samsung aktuálne pracuje na viacerých prelomových technológiách pre fotoaparáty smartfónov. Informácie máme aj o neskutočnom 440-megapixelovom snímači, ktorý by mal získať označenie ISOCELL HU1. Zatiaľ nevieme povedať, kedy a či vôbec ho uvidíme v smartfónoch na našich predajných pultoch. Musíme ale poznamenať, že podobné pochybnosti sme mali aj pred predstavením 200-megapixelového snímača. Preto rátame s tým, že budúcnosť smartfónov a ich fotoaparátov by sa mohla uberať týmto smerom.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Samsung Galaxy S23 Ultra kamerovy modul_recenzia
Zdroj: Vosveteit.sk

Okrem tohto snímača ale úniky poukazujú aj na zatiaľ nepomenovaný 320-megapixelový snímač fotoaparátu. Aj táto hodnota nie je na trhu štandardná a naznačuje nám pokrok v oblasti mobilnej fotografie. Už čoskoro by ale na trh mal prísť aj 200-megapixelový Samsung ISOCELL HP7 a 50-megapixelový ISOCELL GN6, ktoré by mohli tvoriť výbavu smartfónov pre budúci rok.

320 megapixelov už čoskoro vo vlajkovej lodi od Samsungu?

Azda najviac reálnym posunom mobilnej fotografie je prechod na snímače s 320 megapixelmi. Náznak tejto revolúcie potvrdzuje aj to, že čipset MediaTek Dimensity 9200 takýto snímač podporuje. Výrobcovia smartfónov by teda nemali veľa práce s tým, aby ich ponúkli vo výbave telefónov už budúci rok. Rátame však s tým, že nasadenie snímača s 320 megapixelmi nepríde budúci rok a prvým smartfónom s ním bude práve Samsung. Ten by mohol takýto snímač zvoliť do výbavy svojich vlajkových smartfónov zo série Galaxy S.

Samsung Galaxy S23 Ultra zadna stena_recenzia
Zdroj: Vosveteit.sk

Aktuálne špekulácie poukazujú na to, že by s takýmto snímačom mohol prísť model Galaxy S26 Ultra. Tento smartfón má prísť na trh o 3 roky, teda v roku 2026 a Samsung by svoj smartfón s vrcholnou výbavou mohol obohatiť aj o takýto snímač. Pôvodne však mal výrobca už rátať s nasadením takéhoto snímača o rok skôr, teda v modeli Galaxy S25 Ultra. Podľa našich informácií ho ale zastavila cena a nutnosť výraznejšie zdražiť svoje telefóny.

Čo poviete na takéto fotoaparáty? Využili by ste ich alebo je to už príliš? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close