Redmi Note 12 Pro+ 5G s 200-megapixelovou kamerou neprišiel na Slovensko: Aké sú k nemu alternatívy?

Na Slovensku sme sa modelu Redmi Note 12 Pro+ 5G nedočkali. Pozrite sa na alternatívy, ktoré u nás nájdeme.

Redmi Note 12 séria
Zdroj: Vosveteit.sk

Od predstavenia modelov zo série Redmi Note 12 od Xiaomi neubehla dlhá doba. Na globálnom trhu sme očakávali príchod štyroch smartfónov, no na Slovensko sa nám dostali len tri modely, ktoré zaujali prémiovou výbavou aj pre strednú triedu smartfónov. Najlepšie vybavený telefón série však na Slovensko prišiel, pričom viacerých fanúšikov zamrzelo, že šlo práve o smartfón s 200-megapixelovou kamerou vo svojej výbave s označením Redmi Note 12 Pro+ 5G. Prečo tomu však tak je a aké sú k nemu alternatívy? Ak ste si brúsili na tento model zuby aj vy, tak sa s nami pozrite na prehľad odpovedí k otázkam, ktoré si určite pokladáte aj vy.

Redmi Note 12 Pro+ 5G na Slovensku nenájdeme

Už podľa skorších únikov sme sa dozvedeli, že na globálny trh, teda celkovo do Európy, prídu štyri smartfóny série Redmi Note 12. Nikto však nečakal, že model Redmi Note 12 Pro+ 5G na náš trh nezavíta. Z oblasti výbavy šlo bezpochyby o najzaujímavejší smartfón, ktorý zaujal 120W nabíjaním a 200-megapixelovým hlavným snímačom fotoaparátu. Keď si však vezmeme jeho výbavu ako celok, od lacnejšieho Note 12 Pro 5G sa líši len rýchlosťou nabíjania a spomínaným snímačom fotoaparátu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Redmi Note 12 Pro 5G
Zdroj: Vosveteit.sk

Trh so smartfónmi je dnes zaplnený rôznymi zariadeniami, a preto nás vôbec neprekvapuje, že sa Xiaomi rozhodlo trochu zvoľniť a na Slovensko tento model nepriniesť. Globálna verzia smartfónu však existuje, v rámci oficiálnej slovenskej distribúcie ale nebude k dispozícii. Používatelia pritom majú na výber z viacerých alternatív aj z radu spoločnosti, ktoré dokážu Redmi Note 12 Pro+ 5G hravo nahradiť. A aké náhrady môžeme aktuálne nájsť aj na našom trhu?

Xiaomi ponúka viacero podobných modelov

Ako určite dobre viete, dcérska značka Redmi sa charakterizuje ako dostupná alternatíva k materskej sérii Xiaomi. Redmi Note 12 Pro+ 5G sa však pomaly doťahuje aj na zariadenia od materského Xiaomi, a preto vám prinášame niekoľko alternatív, ktoré patria práve ku Xiaomi a nie k dcérskej značke. Jednou z alternatív je nedávno predstavený Xiaomi 13 Lite, ktorý sme si mohli vyskúšať aj u nás v redakcii. Tento model ponúka výkonnejší čipset Snapdragon 7 Gen 1, 50-megapixelový snímač kamery a 67W nabíjanie. Z oblasti cenovej kategórie by sa však tieto modely pohybovali na približne podobnej úrovni okolo 500€. Smartfón od materského Xiaomi je však dizajnovo aj výbavou oveľa atraktívnejší aj ak by ste chceli telefón s dlhou softvérovou podporou.

Xiaomi 13 Lite
Zdroj: Vosveteit.sk

Alternatívou pre Redmi Note 12 Pro+ 5G sú aj modely Xiaomi 12T či Xiaomi 12T Pro. Základný model série ponúka čipset MediaTek Dimensity 8100 Ultra, teda už v základe je oveľa výkonnejší. Navyše rovnako ponúka 120W nabíjanie a tiež cenu na podobnej úrovni. Ak by ste chceli siahnuť skôr po smartfóne s 200-megapixelovým fotoaparátom, vybrať si môžete aj Pro verziu. Tá je aktuálne jediným modelom s takýmto fotoaparátom z portfólia Xiaomi, aký nájdeme na Slovensku.

Xiaomi 12T
Zdroj: Vosveteit.sk

Siahnuť však stále môžete aj po lacnejšom Note 12 Pro 5G. Ten ponúka rovnakú výbavu ako verzia s prívlastkom Pro+ 5G. Jeho jedinou zmenou je však prítomnosť 50-megapixelového snímača fotoaparátu a 67W nabíjania.

Chýba vám Redmi Note 12 Pro+ 5G na Slovensku? Alebo si myslíte, že Xiaomi spravilo dobrý krok keď ho neprinieslo ku nám? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre