Spotify v zahraničí zdraželo. Je možné, že poplatky neskôr porastú aj u nás. Pozrite sa, o koľko by mohli stúpnuť!

Nepopulárne zvyšovanie cien sa týka aj populárnej platformy na streamovanie hudby Spotify. Koľko si za túto službu priplatíme?

Spotify titulka
Zdroj: unsplash.com (Thibault Penin)

Zvyšovanie cien na nás číha prakticky všade a nevyhnú sa mu ani naše obľúbené služby. Vyššie ceny ste určite zaznamenali aj pri slovenských operátoroch ako O2 či Orange. Čo ale zamrzí viac, sú zmeny v populárnych streamovacích službách. Taký Netflix sa rôznymi spôsobmi snaží zvýšiť predaje a to aj zavedením verzie, ktorá prehráva reklamy. Rovnako obmedzuje aj zdieľanie účtov s cieľom, aby zvýšil počet predplatiteľov. No a zmeny v podobe zvýšenia predplatného sa týkajú aj populárnej aplikácie na počúvanie hudby – Spotify.

Rast cien predplatného

Inflácia je neúprosná a preto vidíme rast cien aj pri našich obľúbených službách. Spotify na svojej stránke diplomaticky opisuje dôvody týchto zmien, no v dnešnej dobe by bolo skôr podivuhodné, keby ceny ostali rovnaké.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Teraz už ale prejdime na konkrétne sumy. Ak Spotify účet využíva iba jeden človek, tak si zaň mesačne zaplatí 10 dolárov, čo je pri dnešnom kurze 10 eur. V prípade verzie Duo bude poplatok za takýto účet 13 dolárov mesačne, pričom účet môžu využívať dvaja používatelia súčasne.

spotify nové ceny
Zdroj: Spotify.com

Rovnako využívanou verziou je verzia Family, ktorej cena bude po novom 16 dolárov. Účet Family vie pritom využívať až 6 používateľov. Všetky tieto ceny ale platia pre americký trh, no zdražovanie určite príde aj k nám. U nás stojí individuálne predplatné 6 eur mesačne. V prípade režimov Duo a Family ide o cenu 8, respektíve 11 eur.

Americký trh okrem týchto verzií ponúka aj študentskú verziu, ktorá stojí 5 dolárov a okrem Spotify Premium ponúka aj účet na streamovacej platforme Hulu (so zobrazovaním reklám). Takúto verziu Spotify Premium u nás zatiaľ nemáme.

Zváženie verzie zadarmo

Spotify je dobrý v tom, že ponúka aj verziu dostupnú zadarmo, ktorá ale samozrejme púšťa reklamné bloky. Ak preto plánujete Spotify vyskúšať, prípadne ho neplánujete využívať tak často, tak určite stojí za zváženie aj táto neplatená verzia. Hoci okrem reklám sa môžete stretnúť aj s ďalšími obmedzeniami, ako je napríklad nemožnosť sťahovania hudby do zariadenia.

Ak si ale za Spotify platíte a chcete zistiť, či sa vás týka zmena v platbe, tak to určite nájdete v aplikácii pod svojim účtom. Nateraz by ste ale nemali platiť viac, hoci vzhľadom na dvíhajúcu sa cenu služby v zahraničí, možno očakávať, že k navýšeniu poplatkov dôjde aj v našom regióne.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre