SamsungSpravodajstvo

Snapdragon 8 Gen 3 nakoniec v sérii Samsung Galaxy S24 uvidíme aj v Európe: Bude to mať ale háčik

Vrcholný Samsung Galaxy S24 Ultra by mal získať aj drahší a výkonnejší čipset od Qualcommu. O ďalších modeloch sa zatiaľ nehovorí.

Smartfóny od spoločnosti Samsung patria medzi najpredávanejšie Android zariadenia na trhu. Potvrdili to aj nedávne štatistiky, keď sa v TOP desiatke najpredávanejších smartfónov objavili modely od Samsungu ako jediné zariadenia s Androidom. Telefóny od Samsungu pritom na trh prichádzajú zvyčajne s čipsetom Exynos vlastnej výroby alebo konkurenčným Snapdragonom od Qualcommu. Fanúšikom ale zrejme nemusíme vysvetľovať, že Snapdragon je v tejto oblasti tou preferovanou voľbou. Tohtoročná vlajková séria Galaxy S23 pritom vsadila na Snapdragon 8 Gen 2 pre Galaxy na všetkých trhoch, čím si získala skutočne dobré ohlasy. Budúci rok by to ale mohlo byť inak a do série Galaxy S24 by sa mohli vrátiť Exynosy. Ako však informuje portál trustedreviews.com, aspoň jeden smartfón bude mať nový Snapdragon 8 Gen 3 garantovaný.

Za Snapdragon 8 Gen 3 v Galaxy s24 si zrejme priplatíme

Taktika predstavovania dvoch verzií smartfónov na rôznych trhoch sa Samsungu osvedčila. Staršie verzie vlajkových lodí zo série Galaxy S totiž v Európe ponúkali menej výkonný čipset Exynos zatiaľ čo na iných trhoch sa nachádzali modely so Snapdragonom od Qualcommu. Samsung si však mal dať s Exynosmi pauzu a vylepšiť ich tak, aby dokázali neskôr Snapdragonu konkurovať. Aj preto spoločnosť podpísala dohodu s Qualcommom a zaručila sa, že najbližšie generácie smartfónov vo vlajkovej sérii prídu len s najnovším Snapdragonom. To sa malo týkať aj série Galaxy S24.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
samsung galaxy s23+ recenzia
Zdroj: Vosveteit.sk

Nedávne úniky ale poukázali na to, že Snapdragon 8 Gen 3 bude výrazne drahší a telefóny s týmto čipsetom tak budú musieť nasadiť vyššiu cenu tiež. To sa samozrejme Samsungu nepáčilo, nakoľko chcel stále zaručiť existenciu aj cenovo dostupných vlajkových lodí. Aj preto by sme mali očakávať návrat Exynosu na európskom trhu. Exynos 2400 by sme ale nemali vidieť vo všetkých modeloch. Podľa našich zdrojov totiž najlepšie vybavený model, teda Galaxy S24 Ultra, má zaručene priniesť Snapdragon 8 Gen 3 vo svojej výbave.

V lacnejších modeloch ale bude zrejme Exynos

Predstavenie série Galaxy S24 od Samsungu s najväčšou pravdepodobnosťou prebehne vo februári budúceho roka. Už teraz má ale spoločnosť pracovať na týchto modeloch, ktoré opäť prídu v zložení troch smartfónov s prémiovou výbavou. Aktuálne úniky a špekulácie však poukazujú len na prémiový model s prívlastkom Ultra, ktorý ponúkne Snapdragon 8 Gen 3. O ostatných modeloch sa zatiaľ nič nehovorí.

Samsung Galaxy S23 Ultra displej_recenzia
Zdroj: Vosveteit.sk

Ak by však Samsung chcel potešiť svojich fanúšikov, tak by aj stredný model série, teda Galaxy S24+ poháňal čipset Snapdragon 8 Gen 3 aj v Európe. Táto informácia ale zatiaľ nie je potvrdená a ešte si budeme musieť počkať na podrobnosti. V aktuálnej chvíli je ale viac než pravdepodobné, že základný model série na našom trhu kúpime s Exynosom 2400 zatiaľ čo v Ázii a Amerike ponúkne nový Snapdragon.

Ste fanúšikmi Snapdragonu alebo vám neprekáža aj Exynos? A priplatili by ste si za Galaxy S24 Ultra ak by obsahoval Snapdragon 8 Gen 3? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close