Exynos alebo Snapdragon? Samsung údajne rieši, aké čipsety nasadí do série Galaxy S24

Samsung sa rozhoduje, akú výbavu prinesie séria Galaxy S24. Podľa posledného úniku nás čaká výraznejšia zmena pri týchto modeloch.

Samsung Galaxy S23 Ultra zadna stena_recenzia
Zdroj: Vosveteit.sk

Výbava série Samsung Galaxy S24 je aktuálne medzi zamestnancami spoločnosti juhokórejského giganta horúcou témou. Predstavenie smartfónov z vlajkovej série prebehne pravdepodobne tradične v apríli, pričom príprava týchto telefónov chvíľku trvá. Preto sa popredný výrobca telefónov aktuálne sústreďuje na to, ako budú vlajkové lode pre budúci rok vyzerať. Hlavným bodom výbavy trojice nových smartfónov je pritom čipset a Samsung práve preň stojí pred neľahkým rozhodnutím. Využije vlastný Exynos alebo vsadí na overený Snapdragon od Qualcommu, s ktorým má podpísanú dohodu? Samsung by mohol budúci rok priniesť zaujímavé riešenie, na čo poukazuje portál andro4all.com.

Príde séria Galaxy S24 so Snapdragonom alebo Exynosom?

Čoraz viac používateľov pri kúpe nového smartfónunepozerá len po kapacite batérie či megapixeloch fotoaparátu. Uvedomujú si totiž, že dôležitý je aj čipset, ktorý vo výbave nájdeme. Snapdragon od spoločnosti Qualcomm je pritom v mnohých prípadoch akousi istotou, že s novým telefónom nebudeme mať problémy v oblasti výkonu. Už budúci rok pritom máme na trhu nájsť vlajkové modely s čipsetom Snapdragon 8 Gen 3, ktorý má ale značiť aj výraznejšie vyššiu cenu pre telefóny. A preto pravdepodobne Samsung stojí pred dilemou, či má tento čipset využiť pre sériu Galaxy S24.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
samsung galaxy s23+ zadna stena
Zdroj: Vosveteit.sk

V zálohe by ale Samsung mal mať aj vlastný čipset, Exynos 2400. Už minulý rok sa ale Samsung rozhodol, že na Exynosoch bude aj naďalej pracovať, zdokonaľovať ho a o pár rokov prinesie výkonnejší čipset ako vlajkový Snapdragon. Dovtedy ale mal vo vlajkovej sérii využívať len Snapdragony, ktoré budú podľa dohody prítomné v telefónoch na európskom, americkom aj čínskom trhu. Telefóny sa tak nemali odlišovať čipsetom na rôznych trhoch, čo sa stalo aj v sérii Galaxy S23. Budúci rok by sa ale séria Galaxy S24 mala opäť odlišovať.

Nie na základe trhu, rozdielne budú modely

Samsung má údajne pracovať na rozlíšení telefónov nie na základe trhu, no na základe jeho výbavy. Vlajková séria Galaxy S24 by teda mala byť na všetkých trhoch rovnaká, čím by Samsung dodržal aj dohodu, ktorú uzatvoril s Qualcommom. Rozdiel by ale mal byť v telefónoch, ktoré sa budú v sérii nachádzať. Nie všetky totiž ponúknu rovnaký čipset, naznačujú posledné úniky. Základný model série by teda mal vsadiť práve na Exynos 2400. A to na všetkých trhoch.

Samsung Galaxy S23 Ultra kamerovy modul
Zdroj: Vosveteit.sk

Juhokórejský gigant má týmto krokom ušetriť a ponúknuť na všetkých trhoch cenovo atraktívny model. Lepšie vybavené a samozrejme drahšie modely Samsung Galaxy S24+ a S24 Ultra ale podľa všetkého vsadia na Snapdragon 8 Gen 3. Ceny týchto telefónov by sa ale na základe tohto čipsetu aj navýšili. Musíme ale spomenúť, že aktuálne ide len o dohady a špekulácie. Finálne informácie nám až neskôr potvrdí sama spoločnosť.

Kúpili by ste si radšej lacnejší model s Exynosom alebo by ste si priplatili za Snapdragon? Je pre vás v smartfóne dôležitejší výkon alebo nižšia cena? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre