APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

Gmail bude bezpečnejší. Google zavádza tieto novinky: V týchto chvíľach sa budete musieť identifikovať

Gmail si od vás vypýta overenie totožnosti, ak budete chcieť meniť dôležité nastavenia vo vašom účte. Pozrite sa, o ktoré nastavenia ide.

Používatelia Gmailu sa neustále stretávajú s nejakými vylepšeniami, ktoré im služba pre e-mailovú komunikáciu ponúka. Spoločnosť Google si pritom zakladá najmä na praktických funkciách, no aj bezpečnosti, keďže e-mailová komunikácia častokrát obsahuje citlivé a dôverné informácie, ktoré by cudzí ľudia nemali vidieť. Aj preto sa pravdepodobne Gmail už v najbližších dňoch obohatí o nové funkcie spojené s bezpečnosťou. Služba si totiž od vás vo viacerých prípadoch vypýta overenie totožnosti, aby sa predišlo zneužitiu vášho účtu Google. O novinkách nás Google informoval v oficiálnej správe.

Gmail zavádza dodatočné overenie totožnosti

Využívanie e-mailovej služby Gmail je krehká záležitosť, pretože pracujeme s našimi e-mailami častokrát s citlivými informáciami. Neradi by sme pritom zažili situáciu, kedy by sa niekto do našej schránky nabúral a ukradol nám údaje, prípadne pomenil dôležité nastavenia. E-mailová služba od Googlu pritom zavádza nové bezpečnostné prvky, ktoré si od nás vyžiadajú overenie totožnosti aj po prihlásení. Google sa pritom sústredí na tri konkrétne situácie, kedy si bude dodatočné overenie pýtať.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
gmail e-mailove spravy
Zdroj: xlaura / Shutterstock.com

Overenie totožnosti pritom budete môcť vykonať viacerými spôsobmi, medzi ktoré môžeme zaradiť napríklad dvojfaktorové overenie či overenie druhým zariadením. Ak budete chcieť vykonať dôležité zmeny v účte, Google sa tak bude môcť spýtať iného zariadenia s prihláseným účtom, či zmeny vykonávate skutočne vy. K overeniu tak budete potrebovať kód z iného zariadenia alebo jednorazový kód, ktorý vám príde v SMS. V akých prípadoch ale budete potrebovať overiť našu totožnosť v rámci služby Gmail?

V týchto prípadoch si pripravte overenie

Google uvádza, v ktorých prípadoch začne po používateľoch vyžadovať dodatočné overenie aj po prihlásení. Overiť vašu totožnosť budete musieť napríklad v prípade, že idete upraviť svoj Gmail účet a filtre v nich, resp. nastaviť nový filter alebo importovať nový filter správ. Rovnako sa môže vyžadovať overenie vašej osobnosti aj v prípade, že si chcete nastaviť novú e-mailovú adresu na preposielanie správ. Google ale myslel aj na IMAP prístup a zverejnenie informácií o aktívnej funkcii. Ak by ste si chceli zmeniť nastavenie IMAP prístupu, Google vás môže požiadať o overenie.

Gmail titulka
Zdroj: In Green / shutterstock.com

Ak používate Gmail, zmeny sa vás môžu dotknúť už o pár dní. Google pritom plánuje nové možnosti dodatočného overenia vypúšťať pre používateľov vo vlnách a pre prvé domény začínajú byť k dispozícii od 23. augusta. Väčšina používateľov sa ale so zmenami stretne až od 6. septembra, Google ráta s tým, že všetci ich vo svojom účte pocítia do 9. septembra.

Čo poviete na nové prvky ochrany Gmailu? Pozdávajú sa vám alebo vás budú otravovať? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close