Signal dáva používateľom WhatsAppu dôvod, aby prešli na ich platformu. Po tejto funkcii bažili používatelia extrémne dlho!

Vývojári Signalu pridali do aplikácie novú funkciu, ktorá má potenciál zvýšiť vašu online bezpečnosť.

Signal WhatsApp
Zdroj: Vosveteit (koláž)

Možno sa vám už stalo, že vám niekto cudzí písal na WhatsApp a rozmýšľali ste, odkiaľ má vaše mobilné číslo. Nám sa sto už stalo viackrát. Kontaktoval nás podvodník s falošnou ponukou práce. Môžeme len hádať, ako sa dostal k nášmu mobilnému číslu. Prípadne nám písala osoba, s ktorou sme boli dávnejšie niekoľko rokov dozadu v skupinovej konverzácii, pričom si v minulosti uložila naše mobilné číslo bez nášho vedomia. Rovnako nebezpečné je, keď niekto ukradne druhej osobe telefón a zneužije mobilné čísla, ktorá má v ňom uložené. Následne vám môžu začať chodiť vo veľkom podvodné správy alebo vám budú vyvolávať „falošní bankári“ a podobne. Mnohí považujú preto mobilné číslo za citlivý údaj, ktoré neradi zdieľajú s cudzími osobami.

Signal nám dáva dôvod, aby sme na neho prešli z WhatsAppu

Práve na problém vyššie reaguje služba Signal, jeden z hlavných konkurentov služby WhatsApp, ktorý najnovšie ťahá za kratší koniec.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vývojári aplikácie na sociálnej sieti X oznámili, že spúšťajú funkciu, prostredníctvom ktorej budete môcť nahradiť mobilné číslo unikátnym používateľským menom, cez ktoré vás bude možné kontaktovať.

„Predstavujeme ochranu osobných údajov používateľov a telefónnych čísel v službe Signal! Umožňujeme ľuďom spojiť sa navzájom bez toho, aby museli zdieľať telefónne čísla. Teraz sa spúšťa pre používateľov beta verzie, čoskoro k dispozícii pre každého.“, píše Signal v príspevku nižšie.

Funkcia funguje na jednoduchom princípe a to, že v nastaveniach aplikácie si nastavíte používateľské meno, resp. prezývku. Napríklad „Anton123“. Toto meno bude slúžiť ako vaše mobilné číslo. Keď budete chcieť s niekým komunikovať, tak namiesto toho, aby ste s ním zdieľal vaše mobilné číslo, tak mu nadiktujete len prezývku, cez ktorú vás bude môcť kontaktovať.

Ako môžete čítať vyššie, tak funkcia je zatiaľ dostupnou pre používateľov programu BETA (pozn. redakcie: BETA testerom sa môžete stať stiahnutím si BETA aplikácie) a neskôr by mala byť dostupnou pre všetkých.

Na podobnej funkcii pracuje aj WhatsApp

Treba ale spomenúť, že na podobnej funkcii pracuje aj WhatsApp. Otázne ale je, kedy vývojári Whatsappu ju uvoľnia pre používateľov platformy. O samotnej funkcii sa hovorí už pomerne dlhú dobu, pričom mnohí ju prirovnávajú ku Kolumbovej manželke.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre