APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Táto zásadná novinka vo WhatsApp má potenciál ochrániť vaše mobilné číslo, aby sa nedostalo do cudzích rúk

WhatsApp ponúka alternatívu k rozdávaniu telefónnych čísel, ak sa chcete s niekým spojiť cez WhatsApp.

WhatsApp je jednou z najpoužívanejších četovacích aplikácií na všetkých platformách a neustále prináša nové funkcie. Momentálne aplikácia pracuje na systéme užívateľských mien, ktoré by minimalizovali potrebu zdieľať s niekým naše telefónne číslo a tým zároveň zvýšili naše súkromie na internete.  

Ako informuje portál Sammy Fans, táto funkcia je momentálne v príprave. Ešte predtým, ako sa dostane k užívateľom, ju však WhatsApp ešte viac vylepšuje. V beta verzii aplikácie sa užívatelia stretávajú s novou sekciou, cez ktorú WhatsApp overí, že zvolené používateľské meno je jedinečné. Užívatelia si budú môcť vytvoriť špecifické meno len použitím alfanumerických znakov, teda len písmen a číslic.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zdá sa, že užívatelia nebudú môcť používať akékoľvek špeciálne znaky. Po overení užívateľského mena ho však môžete používať ako ďalší spôsob spojenia sa s inými ľuďmi. Nemusíte im prezrádzať osobné číslo, čo môže predstavovať zásah do súkromia. Okrem používania jedine písmen a čísel WhatsApp zavádza aj ďalšie špecifické kritériá pre užívateľov. Tieto kritéria majú zaručiť, aby sa profily neduplikovali a tým sa zachovala integrita platformy. To znamená, že ak vám napíše niekto nový, riziko že pôjde o umelo vytvorený účet je o niečo nižšie, hoci nie nulové.  

Už čoskoro sa užívateľské mená dostanú aj ku nám

Nová funkcia je momentálne dostupná len užívateľom prihláseným do beta programu aplikácie. Znamená to, že funkcia ešte nie je dokonale vyladená, no nepotrvá dlho a dostane sa aj do riadnej verzie aplikácie. Predpokladáme, že sa tak stane maximálne do pár týždňov. Nová funkcia užívateľských mien posilní bezpečnosť aplikácie a mala by sa objaviť v ďalšej aktualizácii aplikácie.  

Aplikácia WhatsApp berie bezpečnosť vážne, o čom svedčí aj ďalšia pripravovaná novinka. Na našom portáli sme už niekoľkokrát hovorili o podvodných kampaniach, ktoré sa bohužiaľ môžu šíriť aj cez túto platformu. WhatsApp však chce svojim užívateľom uľahčiť blokovanie podvodných alebo spamových hovorov.  

Po novom nebudete musieť ani len odomknúť zariadenie na to, aby ste zablokovali podvodný hovor. Akonáhle vám začne volať nejaké neznáme číslo, zobrazí sa vám hneď aj upozornenie. Po novom okrem možností reagovať na hovor, vám pribudne aj ďalšie, a to možnosť zablokovať číslo, aby vás už neskôr neotravovalo. WhatsApp vám dá taktiež aj možnosť číslo aj ho nahlásiť.  

Sú situácie, kedy podvodný telefonát spoznáme hneď. Môže sa stať napríklad to, že vám volá neznáme číslo zo zahraničia. Ak takýto hovor neočakávate, veľmi rýchlo môžete vytušiť, že s najväčšou pravdepodobnosťou ide o podvod. Možnosť zablokovať číslo okamžite z obrazovky hovoru sa síce zdá ako malá zmena, no ušetrí vám veľa nervov a pravdepodobne aj ďalších starostí. Mnohí podvodný hovor zrušia a už sa neunúvajú si číslo zablokovať. Môže sa stať, že mu o nejaký čas neskôr volá opäť. Zároveň ale upozorňujeme, že blokovaním čísla podvodné a spamové hovory od iných podvodníkov nezastavíte.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close