BezpečnosťSpravodajstvo

Nevyžiadané telefonáty, ale i SMS trápia mnohých Slovákov. V ktorých krajinách je však situácia so spamom najhoršou?

So spamom sa stretol už pravdepodobne každý. V ktorých krajinách je situácia s nevyžiadanými hovormi najhoršou? Pozrite sa, čo hovoria dáta.

Pravdepodobne každý z nás sa už stretol so spamom. Pravidelne nám volávajú rôzne firmy, či podvodníci. V tom lepšom prípade, ak neprejavíme záujem o ponúkanú službu či tovar, tak nás nechajú na pokoji.  V tom horšom sa volania opakujú. V ktorých krajinách je však situácia so spamom najvypuklejšia? Ak ste si mysleli, že situácia je u nás zlá, tak vás budeme musieť vyviesť z omylu. Situácia naprieč našim regiónom nie je vôbec tak zlou.

Toto sú krajiny, v ktorých je situácia najhoršou

Vývojári známej aplikácie Truecaller prišli so zaujímavou štúdiou, ktorá odhaľuje, v ktorých krajinách je situácia najvypuklejšou v spojitosti s nevyžiadanými hovormi, ale i s nevyžiadanými SMS správami. Pre tých, ktorí nepoznajú aplikáciu, tak ide o jednu z najrozšírenejších aplikácií, ktorá slúži na odfiltrovanie nevyžiadaných hovorov a SMS správ.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Štúdia, ktorú vývojári aplikácie publikovali je založená na dátach pochádzajúcich z 184,5 miliardy hovorov a 586 miliárd správ a pochádzajú z obdobia od 1. januára 2021 do 31. októbra toho istého roka. Vývojári aplikácie rovnako hovoria, že celkovo zablokovali 37,8 miliardy nevyžiadaných hovorov a viac ako 182 miliárd SMS správ.

Najvypuklejšia situácia so spamovými hovormi je v Brazílii

Publikovaná správa odhaľuje, že Brazília je krajinou, v ktorej sa môžu ľudia stretávať so spamom najčastejšie. Podľa publikovaných štatistík, každý používateľ mesačne obdrží 32,9 obťažujúcich hovorov, ktoré sú vyhodnotené ako spam. Nižšie si môžete pozrieť zoznam 20 krajín, v ktorých spam je najvypuklejší.

20 TOP krajin v ktorych je spam najvypuklejsi_telefonaty
Zdroj: truecaller.com

Zaujímavosťou je, že v prípade Brazílie približne 44,1% hovorov, ktoré boli identifikované ako spam, sa dotýkalo finančných služieb. V prípade 39% hovorov, telefonáty sa dotýkali predaja tovaru. 16,9% hovorov bolo výslovne podvodných. Situácia v ostatných krajinách je podobnou.

Dáta publikovane vývojármi Truecaller rovnako odhaľujú, že nevyžiadané hovory a SMS boli častejšie v druhej polovici roka.

spam 2021_trendy
Zdroj: truecaller.com

V prípade spamových správ je situácia najhoršou v Camerone

Ako môžete vidieť nižšie na grafe, tak v prípade SMS správ, najhoršia situácia je v Camerone, kde v priebehu mesiaca každý používateľ obdrží v priemere 16 obťažujúcich správ, ktoré sú vyhodnotené ako spam. Nižšie si môžete pozrieť zoznam 20 krajín, v ktorých nevyžiadané správy sú najväčším problémom.

TOP 20 krajin_spam SMS
Zdroj: truecaller.com

Kedy ste sa naposledy stretli so spamom vy? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close