SpravodajstvoTechnológie

WhatsApp zjednoduší blokovanie podvodných čísiel. Pozrite sa, ako funguje táto nová funkcia a kde ju nájdete

Spamové hovory či falošné správy vedia byť nielen otravné, ale hlavne nebezpečné. WhatsApp zjednoduší proces blokovania čísiel, ktoré nepoznáte.

WhatsApp používa značné množstvo ľudí, ako však každá platforma, ani WhatsApp nie je to najbezpečnejšie miesto na svete. Spamové hovory, ktoré sa na platforme vyskytujú, vedia byť nie len otravné, ale taktiež aj nebezpečné.

Práve proti aj spomínanému spamu podnikli firmy ako Google v minulosti rôzne opatrenia, ktoré viedli k vyššej bezpečnosti používateľov. WhatsApp na tom takto dobre ani z ďaleka momentálne nie je, teraz sa ale môže priblížiť k väčšej bezpečnosti na platforme.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ak ste sa chceli v minulosti zbaviť spamových hovorov od nejakého čísla, museli ste najprv odomknúť zariadenie, prejsť do aplikácie WhatsApp a až následne ste mohli dané číslo zablokovať. Bolo to skrátka naozaj otravné, neefektívne a zbytočne to trvalo príliš dlho. Obzvlášť to platí pri hovoroch, kedy číslo na prvý pohľad je z inej krajiny, napríklad Indie a podobne. Ako však informuje portál androidheadlines.com, do WhatsAppu mieri zmena, ktorá vie pomôcť naozaj každému.

WhatsApp uľahčí zablokovanie čísla

Samotný WhatsApp na novú zmenu upozornil videom, ktoré detailne popisuje, ako daná funkcia funguje. Je to naozaj ľahké, zvládne to naozaj ktokoľvek a najlepšie je na tom to, že nemusíte odomknúť ani len svoje zariadenie, nie to ešte otvoriť aplikáciu. Možno sa niekomu vie zdať, že je táto zmena malá, ale dokáže vám ušetriť nielen množstvo času ale aj nervov, ak sa viete ľahko naštvať aj nad „maličkosťami“, ako sú napríklad otravné hovory.

Teraz vám predstavíme modelovú situáciu, pomocou ktorej ihneď pochopíte, ako celý koncept funguje. Akonáhle vám začne volať nejaké neznáme číslo, zobrazí sa vám hneď aj upozornenie. Po novom okrem možností reagovať na hovor, vám pribudne aj ďalšie, a to možnosť zablokovať číslo, aby vás už neskôr neotravovalo. WhatsApp vám dá taktiež aj možnosť číslo aj ho nahlásiť. Je však úplne na vás, ako sa v situácii zachováte a či ho aj nahlásite, avšak na to, aby ste tak robili, musíte zaškrknúť túto možnosť v upozornení. Samozrejme, takto zablokovať číslo budete môcť aj potom, ako vám príde podvodná správa, napríklad, že ste vyhrali milióny € v nejakej súťaži a to len tak.

Tu samozrejme tiež platí, že by ste nemali nahlasovať čísla len tak aj bez akéhokoľvek podozrenia, že ide o podvodné číslo. Pri nahlásení čísla, sa WhatsAppu pošle 5 posledných správ z nahláseného čísla, takto zistí či podnikne ďalšie kroky.

Funkcia by už mala byť k dispozícii pre všetkých používateľov, ak to však vo vašom prípade tak stále nie je, skúste si aplikáciu aktualizovať. Ak však ani aktualizácia nepomôže, skúste počkať nejaký čas a určite dorazí a nemyslím si, že to bude trvať nejako obzvlášť dlho.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close