Návody

Šetrite batériu smartfónu obmedzením aplikácií na pozadí: Tento jednoduchý trik vám ušetrí percentá!

Ak sa vám začal vybíjať smartfón rýchlejšie než obyčajne, existuje niekoľko spôsobov ako si pomôcť.

V smartfóne máme nainštalovaných množstvo aplikácií, no prakticky používame len niekoľko z nich. Ak ste postrehli že sa vám smartfón začal vybíjať rýchlejšie než obyčajne, môžu sa vám na pozadí otvárať nepotrebné aplikácie, ktoré spotrebúvajú vaše zdroje. Ako ich môžeme vypnúť?

Obmedzte aplikácie

Nie každá aplikácia je tak náročná, aby výrazne ovplyvnila spotrebu batérie. Medzi náročnejšie aplikácie patrí napríklad Facebook, Instagram, Spotify alebo iné sociálne siete. Ak tieto aplikácie nepoužívame až tak často, môžeme obmedziť aby fungovali na pozadí. Postup sa môže u jednotlivých modelov smartfónu líšiť, no ak máte Xiaomi či Samsung zariadenia, podržte prst na aplikácií, ktorú chcete obmedziť. Otvorí sa vám menu v ktorom si zvolíme možnosť informácie o aplikácií.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Šetrite batériu obmedzením aplikácií na pozadí
Zdroj: Vosveteit.sk

Smartfón nás zavedie do okna, v ktorom nájdite možnosť šetrenie batérie. Otvorte ju a zobrazí sa vám niekoľko možností. Môžete obmedziť činnosť aplikácie na pozadí alebo ju úplne zakázať. Ak nechcete, aby sa aplikácia spúšťala na pozadí, zvoľte možnosť Zakázať činnosť na pozadí.

Šetrite batériu obmedzením aplikácií na pozadí
Zdroj: Vosveteit.sk

Nastavte si limit procesov na pozadí

Ďalšou možnosťou je obmedzenie procesov, ktoré môžu prebiehať na pozadí. Na to, aby ste sa dostali k týmto nastaveniam potrebujete zapnúť možnosti pre vývojárov. V nastaveniach otvorte možnosť O telefóne a niekoľkokrát kliknite na verziu MIUI, resp. zostavenia vášho systému.

Následne si otvorte Vývojárske možnosti, ktoré nájdete v hlavnej kategórii Nastavení a nájdite podkategóriu aplikácie. Tam uvidíte možnosť obmedzenia procesov na pozadí. Štandardné nastavenie znamená, že na pozadí môže fungovať okolo 20 procesov. Vyberte si, či smartfónu dovolíte maximálne 4 procesy na pozadí, alebo menej.

Vypnite si automatické spustenie

Toto je funkcia, ktorú ponúka len nadstavba MIUI, čiže ju nájdete len na smartfónoch Xiaomi. Otvorte si nastavenia, potom nájdite možnosť aplikácie a v nej povolenia. Dostanete sa do menu, v ktorom si vyberte možnosť automatické spustenie.

Šetrite batériu obmedzením aplikácií na pozadí
Zdroj: Vosveteit.sk

Otvorí sa vám zoznam, v ktorom uvidíte aplikácie s možnosťou automatického spustenia. Vypnite si tie, ktoré nevyužívate a ušetríte tým batériu. Automatické spustenie znamená, že aj keď aplikáciu manuálne vypnete, po určitom čase sa spustí znova. Prostredníctvom toho je stále aktívna a môžu vám napríklad na Messengeri chodiť správy v reálnom čase.

Šetrite batériu obmedzením aplikácií na pozadí
Zdroj: Vosveteit.sk

Odinštalujte nepotrebné aplikácie

Posledné riešenie je trošku drastické, no vie vám pomôcť v nejednom smere. Ako sme už spomenuli, v smartfóne máme desiatky aplikácií, ktoré však nepoužívame. Ak nám nejaká robí problém, riešením je odstrániť ju zo smartfónu úplne. Nielenže sa prestane zapínať na pozadí, no zároveň uvoľníte miesto na lokálnom úložisku. Prípadne stiahnite po LITE verzii aplikácie, ktorá je optimalizovaná tak, aby využívala menej zdrojov vášho mobilu. Bude menej náročnou na výkon a bude šetriť batériu mobilu.

Najčastejšou príčinou pomalšieho smartfónu je aj nedostatok miesta v internom úložisku. Android potrebuje časť voľného miesta na to, aby mohol optimálne fungovať. Odporúča sa, aby ste mali aspoň 15% až 20% voľného úložiska. Ak toto miesto k dispozícii nemá, potom môže začať sekať alebo sa spomalí.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close