SpravodajstvoTechnológie

S ChatGPT sa už môžete porozprávať ako s normálnym človekom. OpenAI pridáva novú funkciu

Do ChatGPT prichádza funkcia hlasového hovoru, ktorý vám dovolí porozprávať sa s umelou inteligenciou podobne, akoby ste volali inému človeku.

Hoci ChatGPT už nie je novinkou, stále ide o jeden z najpopulárnejších AI nástrojov na trhu. Mnohí využívajú schopnosti umelej inteligencie denne, či už ide o jednoduché rady ohľadom receptov, rodinných výletov alebo na vyhľadávanie zaujímavých faktov.  

Dnes dokáže ChatGPT poradiť s čímkoľvek čo vás napadne a spoločnosť OpenAI neustále prináša nové funkcie, ktoré zlepšujú výkon umelej inteligencie, alebo nám ponúkajú nové spôsoby, ako s AI interagovať. Napríklad tento rok dostal ChatGPT aktualizáciu, ktorá mu dovoľuje generovať obrázky cez DALL-E 3 umelú inteligenciu priamo v četovom okne.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nová funkcia pracuje ako štandardný generátor obrázkov, napríklad samostatný DALL-E alebo Bing Image Creator. Umelej inteligencii slovne popíšete, čo chcete vidieť a ona sa čo najvernejšie pokúsi priblížiť k vašej vízii. Čím presnejší popis jej dáte, tým presnejší jej výsledok bude. Po novom stačí poskytnúť námet na obrázok priamo umelej inteligencii ChatGPT, nemusíte teda otvárať samostatnú stránku.  

Tentokrát dostáva ChatGPT ďalšiu veľkú aktualizáciu, ktorá zmení spôsob, ako s umelou inteligenciou pracujete. O novej funkcií informoval bývalý prezident OpenAI, Greh Brockman. Cez platformu X ukázal, že ChatGPT dostal funkciu hlasového ovládania. Po novom sa teda budete môcť umelej inteligencie priamo opýtať čo potrebujete a ona vám hlasovo odpovie naspäť.  

Rozhovor s umelou inteligenciou ChatGPT si môžete vyskúšať zdarma aj vy

Nová funkcia je dostupná pre všetkých zdarma, no potrebujete na ňu smartfónovú aplikáciu. Po otvorení ChatGPT vám stačí len kliknúť na ikonu slúchadiel a hlasová konverzácia sa môže začať. Hlasová komunikácia s umelou inteligenciou diametrálne mení spôsob, ako s ňou interagujeme a ako sa dostávame k novým informáciám. Pre niekoho môže byť prirodzenejšie písať, no po vyskúšaní tejto novej technológie možno zistíte, že rozhovorom sa dokážete dostať k novým témam intuitívnejšie a rýchlejšie.  

Umelá inteligencia ChatGPT má na výber z piatich rôznych hlasov, Juniper, Sky, Breeze, Ember a Cove. Ak by vám jeden nesadol, môžete si ho vymeniť za taký, ktorý vám znie najlepšie.  

“V prípade konverzácie nepotrebujeme žiadne úsilie na to, aby sme sa rozprávali s iným človekom. Písať si s niekým môže byť pohodlnejšie, no medzi vami existuje citeľná bariéra, či sa rozprávate s človekom alebo umelou inteligenciou,” tvrdí technologický analytik Ben Thompson pre portál Gizmodo.  

Výhody konverzácie s umelou inteligenciou určite postrehnete aj vy. Písanie môže byť zdĺhavé, hlavne ak sa chceme vyjadriť na komplikovanejšiu tému, ktorá si vyžaduje dlhší text. Po novom však nemusíte strácať čas písaním, dôležité otázky môžete jednoducho nahrať a umelá inteligencia vám na ne odpovie rovnako, ako keby ste sa rozprávali s ďalším človekom. Počas jej odpovede vás môže niečo zaujať a opäť stačí, aby ste sa na nejaké slovíčko alebo problém jednoducho a rýchlo opýtali.

Záverom treba ale povedať, že môže trvať nejakú doby, kým funkciu budete mať dostupnú a preto nezúfajte, ak ju ešte nevidíte. Čoskoro sa to zmení.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close