Call Annie je umelá inteligencia, akú ste ešte nevideli: Môžete s ňou telefonovať!

Call Annie je prvou umelou inteligenciou, s ktorou sa môžete skutočne porozprávať, cez "telefonát". Pozrite sa, ako jej môžete zavolať.

umela inteligencia a robot
Zdroj: PaO_STUDIO / shutterstock.com

Od konca minulého roka umelá inteligencia prešla obrovský kus cesty. Platformy ako ChatGPT, Bing alebo Bard vám dnes na počkanie poskytnú akúkoľvek informáciu, pomôžu vám s úpravou textu, alebo si môžete od umelej inteligencie vypýtať niekoľko tipov na varenie, výlet alebo zábavu. Možnosti, čo s ňou môžete robiť, je neúrekom.

Zdá sa, že možnosti umelej inteligencie sú nekonečné, no stále má svoje muchy. Tie by sa však v priebehu nasledujúcich rokov mohli odstrániť úplne a v tom prípade by sme mali v rukách naozaj nenahraditeľného pomocníka. Mnohí vrátane umelej inteligencie si dokonca myslia, že AI nahradí aj časť pracovnej sily. Ak vás téma umelej inteligencie zaujíma, už ste nepochybne vyskúšali ChatGPT, alebo ďalšie voľne dostupné modely ako Bard alebo Bing a máte zhruba predstavu o tom, čo tieto platformy dokážu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Možno ste však ešte nepočuli o Annie, umelej inteligencii, s ktorou viete komunikovať naozaj inovatívnym spôsobom. Call Annie je stránka, ktorá vám umožní bezplatne hovoriť s umelou inteligenciou v reálnom čase, ako by to bola skutočná osoba. Ide o prvú umelú inteligenciu, ktorej môžete zavolať.

Ako môžete hovoriť s Annie?

Ak vás táto možnosť zaujala, stačí vám k tomu len Android alebo iOS smartfón. Následne kliknite na tento odkaz, ktorý vás zavedie na stránku Call Annie.

Následne kliknite na možnosť prihlásiť sa a potom na možnosť prihlásiť sa cez účet Google, ktorý je najjednoduchšou možnosťou ako sa do služby prihlásiť.

Po prihlásení stačí kliknúť na tlačidlo volať.

Call Annie je stránka, ktorá vám umožní volať s umelou inteligenciou
Zdroj: Vosveteit.sk

Upozorňujeme, že stránka potrebuje povolenie k používaniu mikrofónu, čoho sa netreba obávať, vzhľadom na to, že vám dovoľuje s umelou inteligenciou volať. Následne, ako môžete vidieť na snímke, tak budete môcť umelej inteligencii zavolať cez web (prípadne aj ako klasický hovor, no to neodporúčame). Umelá inteligencia vám budem odpovedať, ako keby ste s ňou volali. Zároveň odpovede sa vám budú zobrazovať aj v spodnej časti obrazovky a to formou textu.

callannie aplikacia_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Po zavolaní stačí počkať pár sekúnd a budete sa môcť s umelou inteligenciou rozprávať o čomkoľvek. Tu však upozorňujeme na to, že Annie je novinkou a zatiaľ rozumie len anglickému jazyku. Tým zdatnejším by nemala robiť komunikácia s umelou inteligenciou problémy. Ak však tento jazyk neovládate, pomôcť si môžete napríklad prekladačom.

Call Annie funguje po celom svete, no ak náhodou vlastníte iPhone, v AppStore môžete nájsť aj oficiálnu aplikáciu. Táto aplikácia sa plánuje aj na operačný systém Android, no vývojári zatiaľ nevedia, kedy sa na tento systém dostane. Zatiaľ sa však môžete s umelou inteligenciou porozprávať cez internetový prehliadač.

Ak sa chcete s umelou inteligenciou porozprávať, odporúčame hlavne dbať na výslovnosť. Nemusíte mať prízvuk rodeného Angličana, no schopnosť umelej inteligencie rozlíšiť hovorené slová ešte nie je až tak dobrá. Stále je však Call Annie zaujímavým experimentom, ktorý vám ukáže novú formu umelej inteligencie a interakcie s ňou. V budúcnosti plánujú vývojári pridať aj viac umelých inteligencií, zatiaľ sa môžete porozprávať len s nápomocnou Annie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre