Prehliadač Chrome získa novú praktickú funkciu: Do stránok si budete môcť písať poznámky, ako to bude fungovať?

Pracovanie s prehliadačom Chrome od Googlu bude opäť o niečo jednoduchšie. Do prehliadača mieri možnosť pridávania poznámok.

Internetovy prehliadac chrome
Zdroj: Vosveteit.sk, Logo Google Chrome

Prehliadač Google Chrome sa vyznačuje množstvom funkcií, ktoré so sebou prináša. Používatelia tohto prehliadača sa naň spoliehajú najmä pre možnosti synchronizácie s ďalšími zariadeniami či možnosťami, ktoré ponúka. Nové funkcie pritom neustále pribúdajú, pričom aj teraz môžeme naraziť na novinku, ktorá bezpochyby poteší viacerých používateľov. V rámci tohto prehliadača si totiž budeme môcť robiť aj akési poznámky, ktoré budeme môcť využiť neskôr. Dané poznámky sa majú spájať priamo s konkrétnymi stránkami, na čo nás upozorňuje portál howtogeek.com. Ak aj vy používate prehliadač od Googlu, určite by ste sa s touto funkciou mali zoznámiť. A možno si ju nakoniec obľúbite aj vy.

Prehliadač Chrome bude ponúkať možnosť vytvárania poznámok

V prípade že využívate prehliadač Google Chrome, tak ste určite narazili na to, že ponúka aj sekciu experimentálnych funkcií. Tieto funkcie umožňujú používateľom experimentovať s prehliadačom a skúšať nové funkcie, no zároveň musia rátať s tým, že nemusia fungovať úplne stabilne. Aj z tohto dôvodu sa tak mnohé funkcie držia len v rámci experimentov, ktoré môžete skúšať. Do rovnakej sekcie sa teraz však pridáva možnosť vytvárania poznámok v prehliadači priamo na prehliadaných stránkach.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tieto poznámky si budeme vytvárať v akomkoľvek mieste stránky, pričom budú odkazovať na konkrétne časti textu. Takýmto spôsobom si vieme poznámky jednoducho spojiť s tým, čo sa na danej stránke nachádza. Nová funkcia prehliadača Chrome nám pripomína napríklad poznámky v rámci Google Dokumentov, kde takto môžeme odkazovať na konkrétne časti dokumentu. Vďaka novej funkcii si teda budeme vedieť odložiť stránku na spracovanie na neskôr, pričom si ju nebudeme musieť kopírovať do textového dokumentu a budeme s ňou vedieť pracovať aj po dlhšej dobe bez toho, aby sme o poznámky prišli.

Zatiaľ len v testovacej fáze

V prípade, že by ste si chceli poznámky v prehliadači Chrome vyskúšať, museli by ste využívať prehliadač vo verzii Chrome Canary alebo Chrome Dev. Klasická verzia prehliadača totiž zatiaľ možnosť poznámok nepodporuje ani v rámci experimentálnych funkcií. Neskôr sa to však môže zmeniť a funkcia sa bude môcť dostať aj medzi viacerých používateľov. V každom prípade ak by ste si ju chceli vyskúšať, tak v experimentálnych funkciách (chrome://flags) v rámci testerských verzií prehliadača vyhľadajte funkcie ako #power-bookmarks-side-panel, #power-bookmark-backend a #user-notes-side-panel.

Očakávame, že poznámky v rámci prehliadača Chrome budeme môcť využívať v priebehu nasledujúcich týždňov alebo dokonca mesiacov. Ide však o skutočne užitočnú funkciu, ktorú využijú ako pracujúci ľudia, tak aj študenti a vytvoria si z prehliadača od Googlu o niečo obľúbenejší nástroj k produktivite.

Privítali by ste v rámci prehliadača Chrome túto funkciu? Alebo poznámky toľko nevyužijete? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre